تخمک گذاری چیست و محاسبه زمان آن چگونه است

زمانی که یک تخمک (و گاهاً بیش از یک تخمک )در زمان باروری از سیکل ماهانه از تخمدان رها شود به آن تخمک گذاری می گویند . ماهانه یک تخمک درون تخمدان به بلوغ می رسد .زمانیکه تخمک بالغ به اندازه مشخصی رسید ، از تخمدان ، از طریق  لوله فالوپ (لوله رحمی) به سمت رحم رها می شود .اینکه تخمک از کدام تخمدان رها می شود نسبتاٌ اتفاقی بوده و الزاماٌ به طور متناوب در هر دوره بین دو تخمدان جا به جا نمی شود .

تعیین زمان تخمک گذاری چه کمکی به باردار شدن می کند ؟

به منظور باردار شدن ، باید یک تا دو روز قبل از زمان تخمک گذاری تا 24 ساعت بعد از آن آمیزش جنسی انجام شود. تعیین این زمان به این دلیل است که : اسپرم ها دو الی سه روز می توانند زنده بمانند ،  این در حالیست که تخمک تنها 24 ساعت بعد از تخمک گذاری زنده می ماند ، مگر اینکه لقاح اتفاق بیافتد .

اگر نزدیک به زمان تخمک گزاری آمیزش انجام شود،شانس باردار شدن افزایش خواهد یافت . در لقاح طبیعی در هر سیکل شانس 20 درصدی برای باردار شدن وجود دارد. با این روش حدود 85% از خانم هایی که از روش های جلوگیری از بارداری استفاده نکرده اند در طول یک سال باردار شده اند .می توان با مشخص کردن زمان تخمک گذاری و با آشنا شدن باتغییرات دوره های هورمونی و فیزیکی که ماهانه در بدن اتفاق می افتد ، احتمال باردار شدن را افزایش داد .همچنین می توان با استفاده از این اطلاعات با عدم برقراری آمیزش جنسی در طول این دوران از بارداری جلوگیری بعمل آورید .که البته این روش بهترین روش نخواهد بود و به آسانی می تواند با شکست مواجه شود.

تشخیص زمان تخمک گذاری

از شروع زمان پریود بعدی  12 الی 16 روز به عقب بشمارید. این زمان به شما محدوده زمانی ای را میدهد که در آن شما حتما تخمک گذاری خواهید داشت .برای خانم هایی که سیکل ماهانه آنها 28 روزه می باشد،روز چهاردهم معمولاٌ روز تخمک گذاری می باشد .به منظور استفاده از این متد باید بدانید معمولاٌ مدت زمان دوره ماهانه شما چند روز است .

زمان تخمک گذاری

محاسبه زمان تخمک گذاری

زمان تخمک گذاری خود را بدست آورید و شانس باردار شدن خود را افزایش دهید . در زیر چند روش برای محاسبه زمان تخمک گذاری آمده است :

روش محاسبه اول : تغییرات در ترشحات دهانه رحم : زمانیکه تخمک گذاری آغاز می شود حجم ترشحات دهانه رحم افزایش یافته و تغییر شکل می دهد. این تغییرات بازتاب تغییرات میزان استروژن در بدن می باشد .زمانیکه این ترشحات شفاف ،لغزنده و چسبناک می شود بدن در اوج باروری خود به سر می برد.بسیاری از خانم ها این ترشحات را مانند سفیده تخم مرغ خام می دانند. به طور معمول این ترشحات نقش سد حفاظتی را بازی می کنند، ولی در طول دوره تخمک گذاری به اسپرم ها اجازه ورود به دهانه رحم و سپس لوله های رحمی برای ملاقا ت با تخمک را می دهند.

روش محاسبه دوم : افزایش دمای بدن (BBT): در طول تخمک گذاری دمای بدن 0.4 تا 1 درجه افزایش میابد .این تغییرات محسوس نیست ولی  توسط دماسنج قابل تشخیص می باشد . این دما حاکی از آن است که زمان تخمک گذاری فرا رسیده .چرا که عملیات رها سازی تخمک با تولید هورمون پروژسترون همراه است و این تولید دمای بدن را افزایش می دهد. دو الی سه روز قبل از اینکه بدن به بالاترین درجه حرارت خود برسد بالاترین زمان باروری می باشد . برخی از متخصصان معتقدند با فهمیدن اولین افزایش دما 12 الی 24 ساعت برای بارور شدن فرصت می باشد، ولی بیشتر آنها معتقدند این زمان برای باردار شدن خیلی دیر است .خانم تریسی تلس از کالیفرنیا می گوید : ” تولید پروژسترون کافی به منظور بالا بردن دمای بدن بعد از زمان تخمک گذاری یک الی دو روز زمان می برد.ولی از آنجاییکه تخمک تنها 24 ساعت زنده می ماند ، دیگر برای بارور شدن دیر است. “به همین دلیل است که متخصصان توصیه می کنند تا جدولی از دمای بدن ایجاد کرده و به مدت چندماه ، هر روز صبح دمای بدن را یادداشت نموده تا الگویی از زمان تخمک گذاری بدست آید و از این طریق می توان دو الی سه روز از زمانیکه دمای بدن به صورت نرمال افزایش پیدا می کند آمیزش جنسی داشت.

روش سوم : ناراحتی در ناحیه زیر شکم : حدود یک پنجم از خانم ها فعالیت های تخمک گذاری را به صورت دردهای خفیف تا دردهای ناگهانی احساس می کنند .این شرایط که به آن میتلاشمرز می گویند از چند دقیقه تا چند ساعت به طول می انجامد.

 کیت تعیین زمان تخمک گذاری

کیت تعیین زمان تخمک گذاری چگونه کار می کنند ؟

این بسته ها در داروخانه ها بدون نسخه به فروش می رسند .این بسته ها میزان جریان هورمون لوترایزین را درست قبل از تخمک گذاری در ادرار تعیین می کنند.استفاده از این بسته ها بسیار آسانتر و دقیق تر از روش BBT (تعیین دمای بدن) می باشد و توانایی تشخیص تخمک گذاری در 12 الی 36 ساعت را دارا می باشند و در ابتدایی ترین ماههای استفاده به شما در بالا بردن شانس باردار شدن کمک می کند .

برای نتیجه مطلوب تر دستورات بروشور را دنبال نمایید . با توجه به دستورات باید اولین ادرار در روز را مورد آزمایش قرار داد ولی بهتراست ادرار دوم مورد آزمایش قرار گیرد، چراکه ادارا در طول شب غلیظ شده وممکن است نتیجه اشتباه برگرداند .

سیکل تخمک گذاری از اولین روز پریود آغاز می شود . اگر شما دارای سیکل 28 روزه هستید، باید تست تخمک گذاری را در روز یازدهم و به مدت 6 روز(یا هر تعداد روزی که توسط شرکت تولید کننده آن در دستورات مشخص شده ) انجام دهید . اگر سیکل ماهانه شما بین 27 تا 34 روز می باشد زمان تخمک گذاری شما بین روزهای 13 و 20 خواهد بود. بنابراین بهتر است تست را در روز 11 شروع کرده و تا روز 20 ادامه دهید .اگر سیکل ماهانه شما نامرتب می باشد بهتر است بدانید این روش، روش مناسبی برای تعیین زمان تخمک گذاری شما نخواهد بود و بهتر است ابتدا با مراجعه به پزشک، سیکل ماهانه خود را منظم کنید.

اگر در فکر باردار شدن هستید، دانستنی های پیش از بارداری را نیز مطالعه کنید تا در آینده فرزندی سالم به دنیا آورید.  برای یادگیری چیزهای بیشتر، در کانال تلگرام راهنمای بارداری و یا در اینستگرام با اکانت ninikadeh عضو شوید.549 نظر

 1. شیرین گفت:

  من 5ساله تحت نظردکترم حالا هم ناامیدم کرده میگه بچه دار نمیشه لطفا راهنماییم کنید الان روز 4پریودیمه

  • سیمین گفت:

   شیرین جان 5 سال ظاهرا خیلی زیاد به نظر میرسه.ولی استرس و نگرانی خودش 90% در نازا موندن تاثیر میزاره.
   البته جناب آقای دکتر آقایی تو تهران رو اگه پیداش کنی که درصد بالایی جواب میگیری من سال68 یا 69 دیدم خانومی بعد از 18 سال توسط ایشون بچه دار شد.البته این یه موردشه… الان باید سنشون خیلی بالا باشه. خانومش هم زنان و زایمانه
   یه دکتر دیگه تو مازندران بابل میشناسم که اسمش دکتر خوشبخته
   سنش بالاست ,ولی یه خانومی برام تعریف کرد که بعد از اینکه همه بهش گفتند نازاست به کمک این پزشک ظاهرا ساده؛ صاحب دو فرزند شده. جالبه درست وقتی که فکر میکرد این دکتر تخصصش امروزی نیست و میخواست دکترش رو عوض کنه میره مطبش و وقتی جواب سوالاتش رو میده میفهمه بارداره و سریع میره تست میده.

   شیرین خانوم همونطور که فصل بهار شکفتن زمین رو در پی داره ؛ قدرت باروری همه جانداران بالاتر میره.تلاش کن و مطمئنم تو هم سال دیگه یه نی نی خوشگل تو بغلته
   فقط استرس رو بی خیال
   بسم الله

  • نیلوفر گفت:

   شیرین جون استرست از بین ببر یکی از اقوامای ما بعد از 16 سال بار دار شده و الان 3 ماهشه .
   پس استرس نداشته باش و بیخیال شو و یه نکته خیلی مهم از حرف مردم نترس انشالله که نی نی میات

  • نازنين گفت:

   همون دکتر آقایی و دکتر خوشبخت محشرن
   سیمین درست گفته زد به هدف. حتما برو، تا این دوتا دکتر هستن غم نداری دکتر خوشبخت که از شب قبل ميرن دم در مطبش ميخوابن تا صبح برن پیشش اصلا نوبت به زور گیرت مياد

  • بهناز گفت:

   سلام عزیزم همونطور که دوستان گفتن استرست رو کنار بذار من خودم 12 سال نازایی کشیدم اخرشم توسط جناب آقای دکتر حمید صاحب کشاف در شهرک غرب تهران انستیتو نازایی نوید باردار شدم اگه موقعیتشو داری برو پیش ایشون اول به خدا توکل کن و بعدشم به آقای دکتر که وسیله ای هست از طرف خدای مهربون اعتماد داشته باش.

  • سارا س گفت:

   یه خانم دکتری در شهر تبریزهست به نام سیمین تقوی .تخصص از لندن گرفته.خیلی ها جواب گرفته اند.پیشنهاد میکنم یه چند روز برید تبریز هم بگردید هم پیش ایشون برید.ما از کاشان برای گردش رفته بودیم اتفاقی یه نفر معرفیشون کرد وقت گرفتیم چند روز هم بیشتر موندیم.الان دوتا بچه دوقلو دارم .خدا بهش عمر طولانی بده.من بعد 11 سال باردار شدم.امتحانش ضرر نداره.آزمایشگاههای تبریز هم چون خیلی بیمار از کشورهای همسایه میان بسیار مجهزه و دقیقه.

 2. فاطمه زهرا گفت:

  با سلام من شش ساله ازدواج کردم پارسال یک سقط داشتم و بعد از ان جلوگیری داشتم تا شش ماه پیش که دوباره اقدام کردم وموفق نشدم از کیت ال اچ استفاده میکنم و جواب هم میده ولی شش هفت روز بعد از تخمک گذاری واقدام لک بینی دارم وبلافاصله پریود میشم البته من در تمام چند سال گذشته لک بینی قبل پریود رو داشتم ولی الان زمانش به یه هفته رسیده و قهوه ایه سوختس مث کاکائو خواهش میکنم کمکم کنید علت لک بینی و عدم حاملگیم چیه؟
  من خیلی میرم دکتر . ولی همیشه میگن مشکلی نداری صبر کن. ولی این منو بیشتر عصبی میکنه

  • مریم گفت:

   با سلام
   من هم دو سال لکه بینی داشتم الان با مصرف قرص گیاهی ویتاگنوس خوب شدم اما باید حداقل 4 ماه مصرف کنی
   امیدوارم خوب بشی
   من هم در انتظاربارداری ام

  • مرضیه گفت:

   سلام منم اینطور بودم آزمایش دادم و کم کاری تیروئید داشتم که با دارو کاملا منظم شد. تو هم یه آز بده.

 3. مرسانا گفت:

  ﺑﺎ ﺳﻠﺎﻡ.ﻣﻦ ﻳﻚ ﺳﺎﻝ و ﻧﻴﻢ ﺍﺯﺩﻭﺍﺝ ﻛﺮﺩﻡ ﺳﻪ ﻣﺎﻩ ﺑﻴﺶ ﺩﻭ ﻣﺎﻩ ﺑﺎﺭﺩﺍﺭ ﺑﻮﺩﻡ و ﺳﻘﻄ ﺩﺍﺷﺘﻢ ﺑﻌﺪﺍﺯ ﻳﻚ ﻣﺎﻩ ﺑﺮﻳﻮﺩﻡ ﻣﺮﺗﺐ ﺷﺪ ﻭﻟﻲ ﻣﺪﺍﻡ ﻟﻜﻪ ﺑﻴﻨﻲ ﺩﺍﺭﻡ ﺍﺯﻣﺎﻳﺶ ﻫﺮﻣﻮن و ﺳﻮﻧﻮ ﻫﻢ ﻃﺒﻴﻌﻲ ﺑﻮﺩ .ﻣﻴﺨﻮﺍﻡ ﺩﻭﺑﺎﺭﻩ ﺑﺮﺍﻱ ﺑﺎﺭﺩﺍﺭﻱ ﺍﻗﺪﺍﻡ ﻛﻨﻢ ﻣﻴﺨﻮﺍﺳﺘﻢ ﺑﺪﻭﻧﻢ ﺑﺎ ﻭﺟﻮﺩ ﺍﻳﻦ ﻟﻜﻪ ﺑﻴﻨﻲ ﻣﺸﻜﻠﻲ ﺑﺮﺍﻡ ﺑﻴﺶ ﻧﻤﻴﺎﺩ.26 ﺳﺎﻟﻤﻪ ﻗﺮﺹ ﻣﺘﻔﻮﺭﻣﻴﻨﻢ ﻣﺼﺮﻑ ميكنم

  • معصومه گفت:

   سلام
   من یکساله عروسی کردم هنوز قصد باردارشدن ندارم.ولی تازه قرص جلوگیری میخورم قبلا برحسب احتمالاتم روزهای حساس فقط جلوگیری میکردم احساس نگرانی دارم که مشکل نداشته باشم ازمایشاتی هست برای سالم بودن بهم معرفی کنید منتظر جوابتون هستم

  • نیلوفر گفت:

   مرسانا جون برو زیر نظر دکتر بهترین در ضمن قرص متوفرمین چرا مصرف میکنی مگه قند داری؟

 4. سپیده گفت:

  سلام من متولد 71 هستم و 23 سالم هستش سال 92 ازدواج کردم و باردار شدم و در 2 ماهگی بنا به دلایلی سقط داشتم ( آویشن خورده بودم که میگن هوردن گرمی باعث سقط جنین میشه) و حالا یک سال و نیم به طور طبیعی جلوگیری کردم و الان قصد بچه دار شدن دارم دو ماهه که دیگه جلوگیری نمیکنم ولی هنوز علایمی از بارداری نداشتم خیلی میتریم که باردار نشم. پریود منظمی هم دارم. لطفا راهنماییم کنید

  • نیلوفر گفت:

   اگه پریودی منظمی داری مشگلی نیست خانم محترم برای باردار شدن عجله نکن چون مدت طولانی جلوگیری کردی.شخص خودم 3ساله ازدواج کردم و جلوگیری میکنم .

  • پری گفت:

   عزیزم استرس نداشته باش۲ماه اصلا زمان زیادی نیست همین استرس روند بارداریتو به تاخیرمیندازه

  • منا گفت:

   عزیزم منم بعد 6 ماه باردار شدم ، از روی ماشین تخمک گذاری ایام تخمک گذاریتو در بیار تو کل اون هفته نزدیکی داشته باش به احتمال 90 درصد باردار میشی

 5. n گفت:

  این مطلب از سایت پارسه گرد برداشته شده و فقط کمی تغییر داده شده!!! لطفا منبع رو ذکر کنید.

  • نی نی کده گفت:

   سلام .
   این مطلب از سایت BABY center توسط سایت نی نی کده ترجمه شده است. اگر پارسه گرد از ما کپی کرده است، باید منبع را ذکر کند.

 6. n گفت:

  در تعجبم از شیوه پاسخگویی شما. سایت پارسه گرد در سال 91 این مطلب رو درج کرده و شما به تازگی این مطلب رو گذاشتید. اگر مترجم خود شما هستید باید طبق قوانین نام مترجم و منبع حتی انگلیسی زبان درج شود. در غیر این صورت این شما هستید که مشغول کپی کردن هستید.

  • نی نی کده گفت:

   این مطلب متعلق به سایت Babycenter.com است و نه پارسه گرد. گرچه ممکنه سایتهایی مانند پارسه گرد نیز این مقاله را قبلا ترجمه و منتشر کرده باشند ، ولی این موضوع دلیل بر این نمیشه که ما آنرا ترجمه و منتشر نکنیم. کما اینکه هر کتاب از نویسندگان خارجی نیز در بازار توسط ده ها مترجم مختلف ترجمه و چاپ میشه. و مسلما متن مقاله بسیار به متن بقیه نزدیکه. چون ترجمه یک متن است. اما این دلیل نمیشه بدون دانش کافی درباره اصل مطلب، دیگران را به کپی برداری متهم کنید.

   ما برای ترجمه مقالاتمون هزینه می کنیم، وقت میذاریم، یا حتی بابت ترجمه پول برداخت می کنیم و متاسفانه هزارجور از مقالات سایت ما داره کپی برداری میشه! ما خودمون درگیر مشکلات عدم حمایت از تولید محتوا هستیم. پس لازم نیست اصول اولیه کپی رایت را برای ما ذکر کنید. (گرچه بد نیست آدم هر چند وقت یکبار این موارد را در سایتها بیان کنه، شاید که حداقل وجود این معضل فراموشمون نشه)

   موفق باشید.

 7. nasim گفت:

  سلام من 31 سالم هست و قصد بارداری اول را دارم. اما متاسفانه دوران پریودی منظمی ندارم و معمولا به تاخیر می افتد. گاهی هم جلو می افتد. از لحاظ جسمی هم فکر می کنم ضعیف هستم. مثلا وقتی زیاد راه می روم یا مینشینم کمر درد و پادرد می گیرم. البته کلا هم در خانه زیاد راه می روم. همچنین چندین سال است گلو درد دارم همراه با خلط که یکی از پزشکان گفت آلرژی شدید است اما هنوز درمان نشده. آیا با وجود این موارد می توانم اقدام به بارداری کنم یا حتما باید درمان کنم؟؟؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه پس از معاینه پزشک تشخیص داده شود مشکلی برای بارداری وجود ندارد، جای نگرانی وجود ندارد و شما می توانید اقدام به بارداری نمایید. شما نیاز به مشاوره پیش از بارداری دارید.

 8. حنا گفت:

  سلام من باردار شدم وقبلا پلی کیستیک بودم اما میگن پلی کیستیک تخمک گذاری منظمی ندارن من چند ماه رژیم گرفتم وشنیده بودم خیلی کمک میکنه وطبیعی باردار شدم ولی الان سنو اخرم روز لقاح رو هشت قاعدگی نشون میده مگه میشه روز هشتم قاعدگی تخمک ازاد,بشه من قبلا سیکلام سی روزه بودن تقریبا ولی از زمان بیماری بین سیوپنج ودوماه

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه تمایل دارید زمان تخمک گذاری تان را بدانید می توانید از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید. با توجه به اینکه در حال حاضر باردارید دلیلی برای اینکار وجود ندارد.

 9. مهری گفت:

  سلام سوال کرده بودم میخواستم پاسخش ببینم

 10. سمیرا گفت:

  سلام،27سالمه،پانزدهم هرماه به مدت 5روزپریودم،روزدقیق تخمک گذاری کی میشه،متشکرم

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه هر ماه شما 15 پریود می شوید، طول قاعدگی شما 30 روزه است و زمان تقریبی تخمک گذاری شما 16 سیکل قاعدگی (از اولین روز قاعدگی)است.

 11. سمیه گفت:

  باسلام وخسته نباشید خواهشا جوابمو تو ایمیل بدین ممنون میشم .من سال87عروسی کردم وتاالان بچه دارنشدم دوبار آی یو آی کردم ولی نشد .یکبار آی وی اف کردم دوقولو باردارشدم ولی متاسفانه قلبشون تشکیل نشد ونجر به اینذشد که باقرص سقط کنم هشت جنین فریز شده دیگه دارم ولی همه میگن چون همه جنینا باهم لقا پیدا کردن این امکان وجود داره که باقی هم قلب تشکیل نشه دیگه از دکتر رفتن خسته شدم خیلی ناامیدم واز حرفای اطرافیان مخصوصا کنایه ها دوست دارم بمیرم مورد خاصی ندارم الحمد الله ولی تا کنون بچه دارنشدم کمکم کنین.

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای بررسی بیشتر و مشاوره با پزشک مشورت نمایید تا با بررسی جزئیات شرح حال شما، اقدامات لازم انجام شود.

 12. سمیه گفت:

  من فردا میخوام دوباره برم دکتر خواهشا زودتر جواب بدین اگه راهی سراغ دارین بگین تا با پزشک مطرح کنم

  • shouka گفت:

   سمیه جان میتونی پوست پیاز قرمز به مدت 40 روز دم کنی بخوری بعد حتما حامله میشی یا از پنیرک به همین صورت استفاده کن خیلی موثره

 13. نورا گفت:

  سلام.خسته نباشید.دکترم معاینه ام کردن و گفتن من عفونت واژن دارم بهم یه کرم واژینال میکونازول و قرص مترو نیدازول دادن.من یادم رفت بگم که این ماه نزدیکی بدون جلوگیری داشتم..ایا این داروها اگه باردار باشم برام ضرر داره؟ ۲۲ اردیبهشت پریودم تموم شد و ۲۵ ادیبهشت نزدیکی داشتم.احتمال بارداری چقدره؟ و اینکه ممکنه اگه بارداربوده باشم با معاینه داخل واژنم برای جنین مشکلی به وجود بیاد؟ ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   مشکلی وجود ندارد. در صورتیکه پریود نشدید با انجام تست بتا حاملگی می توانید از بارداری خود مطمئن شودید.

  • فاطی گفت:

   نه عزیزم نگران نباش منم خودم استفاده کردم از این داروها فقط اگه بارداری دیگه ب هیچ عنوان استفاده نکن

 14. نونو گفت:

  من هر دفعه ۷ تا ۱۰ روز عقب میندازم
  آزمایشات هورمونی و سونوگرافی واژینال انجام دادم و سالم و طبیعیه
  چطور زمان تخمک گذاری رو تعیین کنم برای حاملگی

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای تعیین زمان تخمک گذاری، شما می توانید از کیتهای تخمک گذاری استفاده کنید. همچنین شما می توانید مدت قاعدگی تان را به مدت 12-6 ماه ثبت نمایید و سپس عدد 11 را از بزرگترین عدد و عدد 18 را از کوچکترین عدد کم کنید، فاصله بین اعداد بدست آمده نشان دهنده روزهایی است که احتمال تخمک گذاری شما بالاترین میزان است.

 15. مهری گفت:

  سلام 30 سالمه یه دختر 6 ساله دارم قصد باردار شدن تا3ماه اینده دارم تا اگه خدا بخواهد پسر دار بشم چکارهای انجام بدم دوره پریودیم هرماه چند روز عقب می افته نمی توانم زمان تخمک گذاریتعیین کنم ولی 2 ماه است که نزدیکی اواسط دوره پریودی یک روز ترشحاتم زیاد وسفید رنگ میشود ایا همان زمان تخمک گذاری است

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای تعیین زمان تخمک گذاری روشهای متعددی وجود دارد. برای اینکار شما می توانید از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید همچنین به مدت 12-6 ماه طول قاعدگی خود را از اولین روز قاعدگی یک سیکل تا روز اول سیکل قاعدگی بعدی یادداشت کنید و از بزرگترین عدد، عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید فاصله زمانی بدست آمده نشان دهنده روزهایی است که در طی آن احتمال تخمک گذاری شما بیشترین میزان است. برای داشتن جنسیت پسر شما می توانید از راهنماییهای متخصصین مامایی استفاده کنید.

  • رادمهر گفت:

   عزیزم اگرنزدیک زمانیکه تخمک آزادمیشه نزدیکی کنی احتمال زیادپسر وهرچه دیرتردختر

 16. mahsa گفت:

  سلام خسته نباشید من این ماه برای بارداری اقدام کردم.دوره های من 26 روزست ولی این ماه بعد اقدام 21 روزه شد پریودم و پریود شدم آیا احتمال حاملگی وجود دارد؟اگر نه ماه بعد چه روزی اقدام کنم و اینکه یک روز در میون برای اقدام خوب است رابطه مون؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه پریود شده اید شما باردار نیستید. برای افزایش احتمال بارداری به دفعات بیشتری در زمان تخمک گذاری تان نزدیکی داشته باشید.

 17. گلی گفت:

  سلام خسته نباشید. من هر ۲۱ روز پریود میشم ۴روز خونریزی و۴ روز لکه بینیدر کل ۸ روز پریودم میخواستم اگ میشه زمان تخمک گذاری من رو بگید. ممنون

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای اینکه با اطمینان بیشتری زمان تخمک گذاری خود را تعیین کنید، شما می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید. طبق آنچه که گفتید احتمال تخمک گذاری در روزهای اول پس از پاک شدن از قاعدگی بیشتر است.

 18. ستاره گفت:

  باسلام من چند وقت عقد کردم میخوام بدونم چطوری باهمسرم رابطه داشته باشم که در زمان عقد باردار نشم؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   از روشهای پیشگیری مانند کاندوم و قرصهای پیشگیری از بارداری می توانید استفاده نمایید.

 19. فرناز گفت:

  سلام من ۲۹ سالمه ۴ ماهه ازدواج کردم اما با اینکه رابطمون مداوم بوده هنوز بچه دار نشدیم الان دو ماهه پریودیم هم نامنظم شده راهنماییم کنید

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه زوجین یکسال پس از ازدواج بدون استفاده از هرگونه روش پیشگیری از بارداری بچه دار نشوند نیاز به بررسی وجود دارد. اما با توجه به نامنظم شدن پریودها توصیه ما این است برای بررسی بیشتر و انجام آزمایشات لازم به پزشک مراجعه نمایید.

 20. فاطیما گفت:

  سلام من 31 سالمه 5 ساله ازدواج کردم یک سال اخیر اقدام به بارداری کردم ولی هنوز باردار نشدم. سیکل قاعدگی ام معمولا منظمه یعنی 20ام به 20ام ولی گاهی یکی دو روز جلو می افته. خیلی نگران بارداری ام هستم لفا راهنمائی کنید.

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه نتایج آزمایشات خود و همسرتان طبیعی است با نزدیکی در دوران تخمک گذاری شانس باروری شما افزایش می یابد.

 21. افسون گفت:

  باسلام من 27 سال سن دارم.2سال و10 ماه هست که ازدواج کردم.زا7ماه پیش اقدام به بارداری کردم قبل ازاقدام تحت نظر پزشک بودم باانجام ازمایشات هورمون تستسترون بالابودوبعدازسونوگرافی تخمدان پلی کیستیک داشتم که دکتربرام قرص متفورمین واسیدفولیک تجویز کردویکدوره قرص کلومیفن هم مصرف کردم همون موقع عکس رنگی هم گرفتم لوله هابازبودولی رحم دودیواره ای بوددرضمن قاعدگی نامنظم هم دارم جدیدا هم که سونوکردم کیست نداشتم لطفا منوراهنمایی کنید

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه کیست تان برطرف شده و نتایج سونوگرافی و آزمایشات طبیعی است مشکلی برای بارداری وجود ندارد. با افزایش تعداد دفعات نزدیکی در دوران تخمک گذاری (3-2 روز قبل و بعد از آن) شانس بارداری افزایش می یابد. در ضمن همسرتان نیز آزمایش اسپرموگرام برای بررسی از نظر باروری انجام دهند.

 22. مهشید گفت:

  با سلام و خسته نباشید …
  من از اوایل سال جاری تصمیم به بارداری کردم(یک سال و نیم هم هست ازدواج کردم و فقط از روش طبیعی برای جلوگیری از بارداری استفاده کردم)،و مرتب آمیزش رو در روزهای تخمین زده تخمک گذاری داشتم اما هنوز باردار نشدم.در ضمن کل آزمایشهای قبل از بارداری هم انجام دادم.پزشک گفت مشکلی نیست .میتونی باردار بشی…
  لطفا منو راهنمایی کنید .نگران هستم.
  بـــا تشـــکر فـــراوان…

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه خود و همسرتان از نظر باروری مشکلی ندارید جای نگرانی وجود ندارد. با افزایش دفعات نزدیکی در طی دوره تخمک گذاری (3-2 روز قبل و پس از آن) احتمال بارداری افزایش می یابد. برای پیدا کردن زمان تخمک گذاری شما می توانید از کیت های تخم گذاری استفاده کنید.

 23. سحر گفت:

  با سلام و خسته نباشيد
  من ماه قبل ١١ارديبهشت و اين ماه ٢ پريود شدم وتاريخ ١٧خرداد نزديكي داشتم آيا امكان بارداري وجود داره؟ممنون ميشم جواب بدين.

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای افزایش احتمال بارداری در دوران تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید. و برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان می توانید از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید. همچنین از اولین روز یک قاعدگی تا اولین روز قاعدگی بعدی تان را محاسبه کنید طول سیکل قاعدگی شما مشخص خواهد شد و به مدت یکسال تا ۶ ماه آن را ثبت کنید. سپس از بزرگترین عدد، عدد ۱۱ و از کوچکترین عدد، عدد ۱۸ را کم کنید اعداد بدست آمده نشان دهنده فاصله روزهایی است که احتمال تخمک گذاری بیشترین میزان است.

 24. maryam گفت:

  ممنون از پاسخ گویی سوالات و سایت خوبیه

  • مريم گفت:

   سلام.من اون ماه 11بريود شدم و اين ماه 13لك بيني و 14شدم.در اون ماه 24.26.29 جلوكيري نداشتيم اما خبري نبود.ميشه زمان تخمك كذاري من رو بكين.هفت ساله ازدواج كردم و از اون ماه جلوكيري نداشتيم دلم هم خيلي بجه ميخواد ميشه راهنمايي كنيد.ممنونم از سايت عالي كه داريد

   • مشاور نی نی کده گفت:

    با سلام
    برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان می توانید از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید. همچنین از اولین روز یک قاعدگی تا اولین روز قاعدگی بعدی تان را محاسبه کنید طول سیکل قاعدگی شما مشخص خواهد شد و به مدت یکسال تا ۶ ماه آن را ثبت کنید. سپس از بزرگترین عدد، عدد ۱۱ و از کوچکترین عدد، عدد ۱۸ را کم کنید اعداد بدست آمده نشان دهنده فاصله روزهایی است که احتمال تخمک گذاری بیشترین میزان است.

 25. باران گفت:

  سلام
  من 9 ماهه که ازدواج کردم .
  دوران پریودم نامنظمه . میخوام باردار شم . چه کار کنم؟

 26. هدی گفت:

  سلام خسته نباشید من 24 اردیبهشت به مدت پنج روز پریود شدم و با نامزدم روز دهم و بیستم خرداد رابطه داشتم ولی چون از روشهای جلوگیری اطلاعاتی نداشتم کاری نکردم من هنوز باکره هستم و ترسم از پیشاب است ایا احتمال بارداری وجود دارد؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   احتمال بارداری با مایع قبل از انزال هم وجود دارد ولی کم است. به همین دلیل توصیه میکنیم از روش پیشگیری استفده نمایید.

 27. مهری گفت:

  سلام .من قصد دارم باردار بشم اما زمان تخمک گذاریم و دقیق نمیتونم حساب کنم چون ماههای قبل همیشه 3 تا 4 روز بعداز موعد قاعدگیم پریود میشدم اما این ماه 13روز بعداز موعدم شدم به نظر شما زمان تخمک گذاری این ماهم کیه؟؟؟؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان می توانید از کیت های تخمک گذاری استفاده کنید. همچنین از اولین روز یک قاعدگی تا اولین روز قاعدگی بعدی تان را محاسبه کنید طول سیکل قاعدگی شما مشخص خواهد شد و به مدت یکسال تا ۶ ماه آن را ثبت کنید. سپس از بزرگترین عدد، عدد ۱۱ و از کوچکترین عدد، عدد ۱۸ را کم کنید اعداد بدست آمده نشان دهنده فاصله روزهایی است که احتمال تخمک گذاری بیشترین میزان است.

 28. نسرین گفت:

  سلام.34 سال سن دارم و 6 ماهه برای بارداری اقدام کردم وموفق نشدم از کیت تخمک گذاری استفاده کردم.دو ماه پیش از رحم عکس برداری داشتم نتیجه این بود: رحم نمای نسبتاطبیعی TSHAPE دارد.هردو لوله رحمی دیامتر ومسیرطبیعی هستند.من باید چیکار کنم؟تو خدا کمکم کنید.آیا من مشکلی دارم؟آزمایشات شوهرم همشون طبیعی بوده

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   با توجه به نتایجی که گفته اید مشکلی برای بارداری وجود ندارد.

 29. mahsa گفت:

  سلام خسته نباشید من دوره هام از 21 تا 30 روز متغیره ماه پیش 21 روز پرود شدم ولی این ماه 23 روز شده و پریود نشدم آیا تا 30 روز صبر کنم یا میتونم آزایش خون بدم الان؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   تا زمان قاعدگی تان صبر کنید و سپس تست بتای حاملگی انجام دهید.

 30. عاطی گفت:

  باسلام من یکم تیر پریود شدم وروز یازدهم لقاح صورت گرفته,با توجه به اینکه ماه قبل الدی اورژانسی خورده بودم حدودا 14روز قبل از پریودم خونریزی بمدت 6روز داشتم,احتمال بارداری در من وجود داره؟؟ممنون از راهنماییتون

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای افزایش بارداری با استفاده از کیت تخمک گذاری می توانید زمان تخمک گذاری تان را مشخص نموده و در طی این دوران نزدیکی داشته باشید.

 31. الناز گفت:

  سلام من ٦ساله ازدواج كردم يه پسر ٣/٥ دارم ميخوام بازهم بچه دار شم ٢،٣بار جلوگيري نكردم ولي نشدم ميخواستم ببينم تخمك گذاري چند رو قبل وبعد پريود ؟؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان شما می توانید از کیت های تخمک گذاری استفاده نمایید. همچنین طول مدت قاعدگی تان را به مدت 12-6 ماه ثبت نمایید و در صورت متفاوت بودن اعداد از بزرگترین عدد، عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید فاصله زمانی اعداد بدست آمده نشان دهنده فاصله زمانی است که بیشترین احتمال تخمک گذاری برای شما وجو دارد و با داشتن نزدیکی در طی این مدت احتمال بارداری شما به بیشترین میزان می رسد.

 32. زهره گفت:

  سلام
  اگر پریود من به این ترتیب باشد: ۲۷مهر ۱۹آبان ۲۹آذر ۲۸دی ۲۸اسفند ۱۰اردیبهشت ۱۷خرداد… تمنا میکنم مرا راهنمایی کنید از چه روز و تا چه مدت از کیت استفاده کنم؟ چرا پاسخ نمیدین؟؟؟!!! خیلی فوریه. خواهش میکنم

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   پس از پاک شدن قاعدگی هر روز در یک ساعت معین از کیت تخمک گذاری استفاده نمایید تا زمانیکه نتیجه آن مثبت شود، این کیت میزان هورمون LH (هورمونی که قبل از تخمک گذاری افزایش یافته و 12 تا 36 ساعت آینده پس از افزایش آن تخمک گذاری صورت می گیرد) اندازه گیری می کند.

 33. zizi گفت:

  سلام من ۲۹ سالمه تنبلی تخمدان دارم،پریودیم ۳۷ روزه است،فولیکولم سایز کوچیکه،یه دوره کولومفین خوردم تغییری نکرد،بچه پسر میخوام،چه کنم عزیزان؟؟؟

 34. م. ز گفت:

  سلام. خسته نباشید. خانم من 25 فروردین پریود شده و ماه بعد همین طور. خرداد ماه بیستم پریود شده. ما 11 تیر باهم رابطه داشتیم. الان امروز بیست هست هنوز پریود نشده. آیا ممکن هست با پیش آب حامله بشه.؟اخه زمان تخمک گذاری اون فکر کنم بشه 2تیر تا 6 تیر ماه. آیا ممکن هست از زمان تخمک گذاری بگذره حامله بشه؟ آیا هنوز تا 25 مهلت داره پریود بشه؟ خواهشا زود جواب بدین ضروری هست

 35. سیسیلی گفت:

  سلام .من ۸ ماه که برای بارداری اقدام کردم .این ماهه اخر پریودم فقط چند روز لکه های صورتی و قهوه ای بود .‌تست بارداری دادم منفی بود ..میخاستم بدونم امکانش هست چون پریودم کم بوده تخمک گذاری این ماه نداشته باشم؟
  و اگر امکانش هست بگین ..ممکنه علته کم شدنه پریودم چی باشه .چون اصلا عفونت ندارم

 36. فریده گفت:

  سلام 38 سالمه ودارای 2فرزند وتقریبا پریودی منظمی داشتم ،هرتاریخی را که میشدم ماه بعد 4 الی 5 روز زودت پریود میشدم وتا حالا نزدیکیمان بطور طبیعی بوده اما این ماه با توجه به 4 ـ5 روز جلو افتادن باید 20 یا 21 همین برج پریود میشدم که نشد .ونمیخواهیم بارداریـنا خواسته داشته باشیم چند روز پیش زیر شکمم درد میکرد ولی خبری نشد .چه موقع میتونم تست بارداری بدهم .لطفا راهنماییم کنید.

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در طی 7 روز پس از تأخیر در قاعدگی می توانید از تست بی بی چک استفاده کنید. و یا در همان روزهای اول پریود نشدن تست بتا انجام دهید.

 37. فرزانه گفت:

  سلام،خسته نباشين.٢١خرداد اولين روز از اخرين قاعدكي من بود.١٦ تير رابطه بدون جلوكيري داشتم.سوالم اينه.احتمال بارداري وجود داره؟
  ممنون از راهنماييتون

 38. بهار گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  ۲۷ سالمه و ۹ماه ازدواج کردم و همیشه پریودم ۲۸ تا۳۰ روز بوده ,در این ماه که اقدام به بارداری کردم من ۲۴روز بعد ۲ روز پریود شدم ایا احتمال بارداری وجود دارد؟

 39. بهار گفت:

  البته روز ۳ پریودیم فقط خیلی کم لک میدیدم

 40. آریانا گفت:

  سلام خیلی ممنون از مطالب عالی تون و سایت خوبی که دارین …
  من 24سالمه 8ساله که ازدواج کردم و دخترم 7 سالشه میخوام دوباره اقدام کنم و اگه خدا بخواد پسر میخوام و دکتر هم مراجعه کردم دستور رژیم غذایی و تعیین روز تخمک گذاری رو پیشنهاد کردن …مشکل من اینجاست که پریودهام خیلی نامنظمه نمیتونم روز تخمکذاری رو مشخص کنم و دکتر هم رفتم با انجام آزمایشات و سنوگرافی گفت که هیچ مشکلی نداری فقط یه کوچولوتخمدانهاضعیف هستن …
  تاریخ پریودهام رو یادداشت کردم 93/8/8_ 93/9/17_93/11/8_ 93/12/17_ 94/2/8_ 94/3/15 _ 94/4/30
  توی نظرات هم توضیح دادین که از بزرگ ترین عدد .عدد 11 رو و از کوچکترین عدد 18 رو کم کنیم ولی من دقیق متوجه نشدم که منظور شما از بزرگترین و کوچکترین عدد چیه؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید که من روز تقریبی تخمکذاری رو مشخص کنم کیت مکس 14 رو هم خریدم ولی فعلا استفاده نکردم . ببخشید طولانی شد

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   مثلا فاصله روزهای بین 93/8/8 و 93/9/17 را بدست آورید و به همین ترتیب محاسبه کنید و سپس از اعداد بدست آمده عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید. همچنین از کیت های تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 41. زهرا گفت:

  سلام .
  من ۶ روز بعد از نزدیکی آزمایش خون دادم و نتیجه منفی بود و الان ۱ روز از زمان قاعدگی گذشته و امروز یه تست بی بی چک گرفتم و یه خط خیلی کمرنگ در ناحیه T1 مشخص شد و ناحیه c هم پر رنگ بود ولی ناحیه t رو رو تست به ۲ قسمت تقسیم کردن T1وT2
  میخواستم ببینم احتمال حاملگی هستش؟

 42. آرزو گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من ۲۹ سالمه و ۲ساله ازدواج کردم. از ابتدای بلوغ مبتلا به PCO بودم الان ۴ ماهه برای بارداری اقدام میکنم که دکتر برام متفورمین روزی ۱ عدد تجویز کردن. اما ۲ ماه هست که بعد از اتمام پریود تا موقع تخمک گذاری لکه بینی دارم..
  این ماه در زمان تخمک گذاریم شدیدتر شده و دردهای شبیه پریودو خونریزی دارم . میخواستم ببینم مشکل چیه؟ طبیعی هست یا نیاز به زمان دارم؟

 43. mahsa گفت:

  سلام.من ۵روز از پریودم میگذره و هنوز پریود نشدم از بی بی چک استفاده کردم خط دوم کمرنگ و نازک بود ولی وقتی تست خون دادم فقط نوشته بود منفی حتی بتام توش ذکر نشده بود در ضمن من تست رو ۸ شب دادم. ممکنه زمان تو تست تاثیر بذاره و آیا لازمه دوباره آز خون بدم؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   تست بتای شما منفی شده است و شما باردار نیستید برای مشخص شذن ذلیل تأخیر قاعدگی به پزشک مراجعه کنید.

 44. زهره گفت:

  سلام
  اگر پریود من به این ترتیب باشد:۲۷مهر ۱۹آبان ۲۹آذر ۲۸دی ۲۸اسفند ۱۰اردیبهشت ۱۷خرداد… تمنا میکنم مرا راهنمایی کنید از چه روز و تا چه مدت از کیت استفاده کنم؟ لطفا سریع پاسخ بدین؟؟؟
  با کمال تشکر

 45. مهان گفت:

  سلام
  بعد از پولیپ رحمم که برطرف شد به توصیه پزشک اقدام به بارداری رو شروع کردم سه روز بعد از پریود ۷ روزه ام الان دوباره ترشحهام مثل زمان پریود شده هر بار دستشویی میرم میاد ۴ روز قبل از پریودم دو تا قرص دزوسپیتوز خوردم دلیل این حالتم چیه اینطوری چطور زمان تخمک گزاری ام را بدونم

 46. مری گفت:

  با سلام
  من 25 ساله هستم و 3 و نیم است که ازدواج کردم و الان یک سال و دو ماه است که طبیعی جلوگیری میکنم .یک سال است که قبل از پریودی چند روز لکه بینی دارم که گاهی یک هفته و بیشتر نیز بوده است .سونو دادم مشکلی نداشتم.دوماه قرص ال دی و دو دوره قرص dupbaston استفاده کردم فایده نداشت الان هم دکتر قرص ویتاگنوس تجویز کرده ولی هنوز زمان مصرفش شروع نشده، دوبار هم قبل از شروع لکه بینی با نزدیکی خونریزی گرفتم تست پاپ اسمیر را هم قرار است بعد از پاکی این دوره بدهم با توجه به اینکه برای اولین بار قصد بارداری دارم بسیار نگران هستم تو رو خدا راهنمایی کنید.

 47. عاطفه گفت:

  سلام من یک سال و سه ماه ازدواج کردم سه ماه اقدام به بارداری میکنم اما حامله نمیشم لطفا راهنماییم کنید دکتر هم میرم اما میگه فعلا صبر کن

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه خود و همسرتان مشکلی نداشته باشید جای نگرانی وجود ندارد. با دانستن زمان تخمک گذاری و داشتن نزدیکی به دفعات بیشتر در این زمان احتمال باروری شما افزایش خواهد یافت.

 48. Shili گفت:

  salam man peryodam 24roze o 4roz peryodam mikhastam zamane tokhmak gozarimo bedonam alan ahe eghdam kardim natije nagereftim??

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه همیشه فواصل پریودهای شما 24 روزه است زمان تقریبی تخمک گذاری شما روز 10 سیکل قاعدگی تان است. برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 49. آسیه گفت:

  سلام
  دوروز مونده به پریود شدنم نزدیکی بدون جلوگیری داشتم ، بعد قرص اورژانسی استفاده کردم ده روز گذشت لکه بینی دارم امکان بارداری هست یا نه?

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورت مصرف صحیح قرص اورژانسی احتمال بارداری کم است. با این حال برای بررسی دلیل لکه بینی یک تست بتا لازم است.

 50. مریم گفت:

  سلام من۳۷ ساله هستم و میخوام دومین بارداری رو بعد از ۸ سال داشته باشم.
  ۲ ماه است که اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه نداشت . اولین پریود من ۱ روز و نیم طول کشید و دومین پریودم یک هفته دیرتر از زمان معلوم انجام شد آیا برای زمان دقیق تخمک گذاری و بارداری باید کار خواصی انجام بدم؟ ضمناً ۳ ماه است که قرص فولیک اسید می خورم مرسی

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 51. رویا گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من 26 سالمه پریودی منظم دارم 30 خرداد پریود شدم روز 27 تیر شب نزدیکی داشتم و منی داخل رحم ریخته شد تا امروز که 8 مرداد هست هنوز پریود نشدم روز4 مرداد هم ازمایش دادم ولی میزان بتا کمتر از یک دهم بود می خواستم راهنماییم کنید ایا حامله هستم

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   با توجه به نتیجه بتا شما باردار نیستید. برای بررسی دلیل پریود نشدن به پزشک مراجعه کنید.

 52. نسرین گفت:

  سلام من 1مرداد سونو رفتم جنین 8هفته 5روز بود 31اردیبهشت،پریود شدم 8خرداد 13تا20خرداده با همسرم نزدیکی داشتم بنظر شما،جنین کی بوجود اومده و آیا،سونو سن،دقیق جنین رو ميگه،مرسی،

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای تعیین سن حاملگی با توجه به سیکل قاعدگی لازم است تاریخ اولین روز آخرین قاعدگی تان را ذکر کنید.

 53. سمیرا گفت:

  سلام من 20سالمه وتنبلیه تخمدان دارم و حدود یه ساله و نیمه که اقدام به بارداری کردم اماهنوزباردارنشدمو قرص کلومیفن وعرق رازیانه میخورم ایا برای تنبلی تخمدان تاثیر داره؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بله برای تنبلی تخمدان مناسب هست فقط اینکه قرص کلومیفن را فقط سه دوره میتوانید مصرف نمایید. اگر وزن شما زیاد هست وزنتان را پایین بیاورید و حتما ورزش کنید. بهتر این هست که همسر شما هم ازمایش اسپرم دهد

 54. ندا گفت:

  با سلام،
  من 28 سالمه که مدت 2.5 ساله ازدواج کرده ام ، دوره سیکل ماهانه ام 30 روزه می باشد و این ماه میخواستم باردارشم که از کیت های تخمک گذاری استفاده کردم که از روز 12 تا روز 17 این تست منفی نشان میداد و من روز 17 نزدیکی انجام دادم و حالا استرس اینو دارم که باردار میشم یا نه . ممنون ازشما

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورت پریود نشدن در زمان مقرر برای اطمینان از بارداری تست بتا حاملگی انجام دهید.

 55. مرجان گفت:

  من 24ساله هستم وهمسرم 29میخوایم بچه دارشیم پارسال یه سقط داشتم دوماهه. عکس رنگی از رحم گرفتم مشکلی ندارم .شوهرم هم اسپرم ازمایش داپخ مشکلی نداره نمیدونم چرا نمیشه .دکترمیگه ivfکنیم نگرانم کمکم کنید من بایدچکارکنم

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه شما و همسرتان مشکلی برای باروری نداشته باشید نیازی به ivf وجود ندارد.

 56. امین گفت:

  سلام22سالمه3سال جلوگیری طبیعی داشتم الان یه ماه پیش اقدام ب بارداری کردم امانشدهچ مشکلی هم ندارم پریم هم منظمه دورهو پری معمولا28 و25

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه شما و همسرتان مشکلی برای باروری نداشته باشید با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری احتمال بارداری افزایش خواهد یافت.

 57. زهرا گفت:

  سلام
  من دوره پریودیم نامرتبه ولی دومرتبه بوده که تقریبی درست پریود شدم.ولی ایندفعه با اینکه سی روز هم گذشته با اینکه جلوگیری کردم ولی هنوز پریود نشدم.الان قصد بچه دار شدن ندارم.دوره پریودی من 30 روز هم شده بوده چند مورد.لازمه که به دکتر مراجعه کنم؟
  راهنمایی میکنید لطفا؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه فاصله بین قاعدگی شما 35-21 روز است طبیعی است.

 58. طاها گفت:

  باسلام.من 5ساله ازدواج کردم که سه سال جلوگیری کردم والن بعد از دوسال که جلوگیری نداریم هنوز بچه دار نشدیم الان تا زه متوجه شدم با نتیجه دکتر وازمایش شوهرم واریس بیضه داره که تعداد بار اسپرمش خیلی کم هست .هرکی اطلاعات کافی داره لطفا راهنمایی کنه .با تشکر

  • الی گفت:

   بهترین درمان زالو درمانی شوهر من با عمل خوی نشد ولی با 3 بار الو انداختن خوب شد

 59. معصومه گفت:

  سلام.دوستان .من 20 سالمه و یه دختر خشگل دارم..نصیحت من به شما با وجود اینکه میدونم شما از من فهمیده ترر هستین. استفاده طولانی از قرص های جلوگیری باعث خشک شدن تخمدانها میشه..شک نکنید..این بلا سر چند تا از اشنا های من امده..بزارید شوهراتون از کاندوم استفاده کنن…چرا خودتان را نازا میکنید…

 60. sahar گفت:

  بین رابطهی دومم و زمان سونو فقط 18 روز فاصله بودش ایا سونو قلب جنین رو بعداز 18 روز نشون میده ???

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   قلب جنین در هفته چهارم بارداری تشکیل می شود با انجام سونوگرافی واژینال در هفته 4-5 صدای قلب جنین شنیده خواهد شد.

 61. منصوره گفت:

  من سیکل پریودیم عمدتا ۲۷ و گاهی ۲۶ روزه است. زمان تخمک گذاریم چه روزی میشه؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   احتمالا روز 13 است. با این حال برای پیدا کردن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید.

 62. م گفت:

  سلام
  همسر بنده از کيت تخمک گذاری که استفاده کردن هر دو خط مورد نظر ديده ميشه ولی خط بالايی (دورتر از محل تماس با ادرار) کمرنگتره. به نظر شما مشکلی وجود داره يا نه؟ اين علامت چه چيزی رو مشخص ميکنه؟
  ممنونم

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   کیت تخمک گذاری دارای دو خط است که خط بالایی آن خط کنترل و خط پایینی خط تست است. اگر خط تست و کنترل هر دو پر رنگ شود نتیجه مثبت است. اگر خط تست کمرنگ و خط کنترل پر رنگ نتیجه مثبت است و اگر هر دو خط کمرنگ باشد نتیجه غیر قابل اعتماد است.

 63. مانا گفت:

  سلام و خسته نباشید.من 8 سال جلوگیری با کاندوم داشتم و الان حدود 3 ماه است که جلوگیری ندارم.پریودم معمولا 4 تا یک هفته هر ماه تاخیر دارد و حدود 7 روز یا 5 روز طول میکشد . میخواستم بدانم زمان تخمک‌گذاری من چه طور محاسبه میشود؟ آیا نیاز به تحت نظر بودن توسط پزشک هست با توجه به اینکه 8 سال جلوگیری میکردم. 34 سال سن دارم. با تشکر

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید. همچنین می توانید به مدت 6-12 ماه سیکلهای قاعدگی تان را یادداشت کنید و از کوچکترین عدد، عدد 18 و از بزرگترین عدد، عدد 11 را کم کنید فاصله زمانی بدست آمده نشان دهنده زمانی است که بیشترین احتمال تخمک گذاری وجود دارد.

 64. fati گفت:

  باسلام وخسته نباشید .دوستان گلم مطالبتون روخوندم امیدوارم شمام مثه من مامانبشین خییییلی لذت بخش میشه زندگیتون منم خودم دوسال باردار نمیشدم …….

 65. قربانی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من در روز پنجم قاعدگی با همسرم نزدیکی داشتم آیا امکان باروری هست، البته بعد از نزدیکی دوباره دچار خونریزی شدم

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در زمان قاعدگی نزدیکی نداشته باشید زیرا ممکن است باعث آندومتریوز شود.

 66. پریناز گفت:

  سلام خسته نباشید
  من 23تیر پریود شدم روزهای تخمک گذاری هم اقدام داشتم ولی 28مرداد ک موعد پریودم بود بجای پریود لک می دیدم تا روز 7سیکل، دو روزی پلک شده بودم ک دوباره از 30مرداد خونریزیرپیدا کردم با دکترم تماس گرفتم گف اینو پریودی حساب کن(درضمن من قرص مدروکسی پروژسترون از 15_25سیکلم میخورم )این چه روزای اقدام کنم تا باردار بشم؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس باروری را افزایش خواهد داد. برای دانستن بهتر زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید.

 67. پریناز گفت:

  سلام عذر میخوام
  من در نوشتن تاریخ پریودی اشتباه کردم 20مرداد مو عدم بود
  می‌خواستم بودنم دلیل این بی نظمی و طولانی شدن پریودی چی میتونه باشه، چون هنوزم لک بینی دارم سیاه هست، درضمن من بعد اتمام پریود تیرماه دچار عفونت واژن شدم ک با دارو رفع شد و معاینه هم شدم دکترم گفتن بهبود پیدا کرده

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن دلیل بی نظمی نیاز به انجام آزمایشات و سونوگرافی طبق تشخیص پزشک وجود دارد.

 68. mah گفت:

  سلام من همیشه دوره پریودم ۲۸ روزه بوده اما از اردیبهشت ماه رژیم غذایی پسر دار شدن رو شروع کردم یک ما ۲۸ روزه پریود میشم و یک ماه ۳۲ روزه زمان تخمک گذاری من کی هست.

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 69. الناز گفت:

  سلام خسته نباشید من 26 سالمه و این ماه میخوام اقدام به بارداری کنم دوره های پریودیم بین 26 تا 27 روزه.2روز بعد از پاک شدن ترشحات خیلی زیادی دارم یعنی تخمک گذاری انجام شده و دیگه شانس بارداری نیست؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری استفاده کنید. با توجه به طول مدت سیکل های ذکر شده احتمال تخمک گذاری شما در روزهای 12 و 13 سیکل قاعدگی بیشتر است. برای باردار شدن در طی 3-2 روز قبل و پس از تخمک گذاری نه دفعات بیشتری نزدیکی داشته باشید.

 70. سارا گفت:

  سلام خسته نباشین من چهار شهریور رابطه بدون دخول داشتم، دوازدهم تیر و مرداد پریود شدم موقع رابطه ایا روز امنم بوده یا نه ؟؟ و امکان بارداری هست ؟؟ الان 13 شهریوره من پریود نشدم خیلی استرس دارم درد شدید زیر شکم و سینه هام هست

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   از تست بتای حاملگی برای مشخص شدن بارداری استفاده کنید.

 71. الناز گفت:

  خسته نباشید اگر اقدام به بارداری کرده باشیم و تا موعد مقرر پریودی زمان باشه ، با انجام ورزش ایروبیک ممکن است جنین تشکیل نشود؟

 72. شنتیا گفت:

  سلام خسته نباشید. من 32 سال سن دارم و یه فرزند پسر 7 ساله. سال قبل بعد 5 ماه باردار شدم و در دو ماهگی به علت تشکیل نشدن قلب جنین سقط شد. الان دوباره چند ماه اقدام به بارداری کردم. در صورتی که سیکل منظمی داشتم و الان سه ماهه که به این صورت اتفاق می افته. 14 تیر .. 11 مرداد و 3 شهریور.
  می خواستم بدونم چرا این اتفاق افتاده و آیا برای بارداری مشکلی هست یا نه… و اگر خدا بخواد دوست دارم فرزند دومم دختر باشه.. روز دقیق تخمک گذاریم با توجه به سیکل چه روزی می تونه باشه..
  با تشکر

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   فاصله بین قاعدگی 35-21 روز طبیعی است. برای داشتن فرزند دختر از راهنماییهای مشاورین مامایی کمک بگیرید. برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 73. 3997 گفت:

  باسلام.من قبل از ازدواج یه بار سونو دادم و تخمدانم در حالت pcod قرار داشت و دکترم گفت سه بسته ld بخورم وبعد سونو ندادم ببینم مشکلم حل شده یا نه.الان یکساله ازدواج کردم شش ماهه اول رو با قرص ال دی جلوگیری کردیم وسه ماهه بعدش طبیعی جلوگیری کردیم ولی الان سه ماهه که اقدام به بارداری کردیم ولی فعلا موفق نشدیم درحالیکه پریودهام هرماه هفتم شروع میشه وسه روز طور میکشه خواستم ببینم دلیلش چیه که باردار نشدم یعنی احتمال داره که به دلیل تنبلی تخمدان باشه که دوران مجردی داشتم؟چون این یه سال مرتب پریود شدم.خواهشا راهنماییم کنید واز نگرانی نجاتم بدین.ممنون.

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن دلیل باردار نشدن تان نیاز به انجام آزمایشات و سونوگرافی وجود دارد. همسرتان نیز نیاز به بررسی و انجام اسپرموگرام دارد.

 74. نازنین گفت:

  با سلام خسته نباشید
  من هر ماه دو روز جلو تر عادت میشم دو ماه تست تخمک گذاری میذاشتم و روز 15 مثبت میشد اما جلوگیری داشتم حالا باز دو ماهه که جلوگیری ندارم اما روز 16 و 17 و18یک خط پرنگ یک خط کم رنگ میشه از یکی دو روزه بعدشم سینه هام درد میکنه یعنی تخمک من آزاد نمیشه؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه هر دو خط کنترل و تست پررنگ شود نتیجه مثبت است. درد سینه ها ممکن است از علائم قبل از قاعدگی باشد.

 75. zhiko گفت:

  باسلام.خواستم ببینم اگه کسی واسه بارداری اقدام کنه تا چن ماه طبیعیه که باردار نشه اگه جواب بدین ممنون میشم.

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   اگر زوجین ظرف یکسال نزدیکی محافظت نشده به قصد بارداری داشته باشند و باردار نشوند برای بررسی دلیل ناباروری بایستی مشاوره و درمان شوند.

 76. مانا گفت:

  سلام
  من پولیپ رحمدارم
  گاهی بین پریودام لکه میبینم
  پریودم از 30_35 روزه
  این ماه روز 19 به مدت 4 روز لکه داشتم و شنیدم در زمان تخمک گذاری ممکنه لیکه مشاهده بشه
  میخوام ببینم این همونه؟
  شروع لکه دقیقا همزمان با تخمک گذاریه؟ینی اگر 3 روز بعدش درست بعد از اتمام لکه بینی نزدیکی داشته باشم احتمال حاملگی هست؟
  لطفا جوابمو واضح و کامل بدید

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   لکه بینی در صورت بارداری در زمان لانه گزینی تقریبا در زمان که فرد انتظار دارد پریود شود اتفاق بیفتد. برای مشخص شدن زمان تقریبی تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 77. تینا گفت:

  سلام.اولین روز پریودم 9 شهریور بود و تا امروز 10 روز گذشته.شب دهم من در رابطه دخول انجام شد و الان من نمیخوام باردار بشم چون تازه رفتم دکتر که 3ما کنترل بشم بعد باردار بشم.به نظرتون قرص اورژانسی مصرف کنم؟چه کار کنم؟ آیا میشه با شما تماس هم گرفت؟تلگرام یا…؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   مصرف قرص اورژانسی در طی 72 ساعت پس از نزدیکی محافظت نشده مؤثر است پس از این زمان بی تأثیر است.

 78. آنلی گفت:

  سلام .با توجه به اینکه سیکل ماهانه من بین 43تا 39 روزه بوده و تعدادروزهای پریودم بین 10 تا 13 روزه که بعد از این مدت 30 تا 29روز پاک هستم . این روند متناوبا تکرار میشه .برای مشخص شدن دوره تخمک گذاری از روش کم کردن عدد 11 و 18 استفاده کنم؟ در بعضی جاها 11و 17 ویا 12 و16 عنوان شده.میتونید زمان تقریبی تخمک گذاری منو تعیین کنید ؟ با سپاس

 79. آنلی گفت:

  سلام .تعداد روزهای لکه بینی و پریودم باهم بین 10تا13 روزه ,که بعد از این مدت 29تا30 روز پاک هستم.با توجه به اینکه طول سیکل ماهانه من بین 39 تا43 روز بوده ,که متناوبا تکرار میشه.برای مشخص شدن دوره تخمک گذاری از روش کم کردن عدد11 و 18 استفاده کنم؟ در بعضی از جاها عدد11و17 و در بعضی سایت ها12 و16 عنوان شده.در ضمن همه آزمایش ها و سونو انجام شده و همه چیز طبیعی بوده.استفاده از کیت های تخمک گذاری رو با توجه به سیکل 39 تا43 روزه از چه تاریخی شروع کنم؟میتونین روز تقریبی تخمک گذاری رو تعیین کنید ممنون میشم

 80. آنلی گفت:

  با توجه به سیکل ماهانه بین 39 تا 43 روز, از چه روزهایی استفاده از کیت رو شروع کنم.در ضمن همه آز و سونو هایی که انجام دادم طبیعی بوده.لطفا راهنمایی کنید .با سپاس

 81. پریسا گفت:

  من 1 سال ونیم ازدواج کردم اقدام به بارداری کردم پریودم منظمه ولی دوماه که اقدام کردم هردوماه یه هفته پریودم افتاد جلو.باردار هم نشذم.کمکم کنید

 82. zhila گفت:

  باعرض سلام وخسته نباشید خدمت شما.من هفتم هر ماه پریود میشم و سه تا چهار روز طول میکشه میخواستم ببینم دقیقا روز تخمک گذاریم کی میتونه باشه.مرسی.

 83. سمیه گفت:

  سلام…من دوره های زمانی من ثابت نیست یک ماه 28روزه هستم..یک ماه29روزه بعضی ماهها هم سی و یک روزه اما معمولا28و 29هستم…با این اوضاع دوره خودم رو چند روزه محاسبه کنم..برای استفاده از برنامه تخمک گذاری انلاین

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید تا نتیجه دقیق تری از زمان تخمک گذاری شما در اختیارتان بگذارد.

 84. roya گفت:

  ۱۶ شهریور دوره ماهنم شروع شد و ۲۴ تمام شد که ۲۵ هم عکس انداختم میخوام ببینم که زمان تخمک گذاریمو چه جوری تعیین کنم ممنون میشم جوابمو بدین خیلی استرس دارم در ضمن زمان انداختن عکس طرف چپم درد شدیدتری داشتم یعنی طرف چپ مشکلی دارم خیلی استرس دارم جوابمو هفته آینده میدن ممنون میشم راهنماییم کنین

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان از کیت های مخصوص تخمک گذاری استفاده کنید.

 85. پارمیس گفت:

  باسلام.من هشتم شهریور پریود شدم و چهار روز طول کشید وبرای بارداری اقدام کردیم الان یه هفته س که قسمت راست زیر شکمم ودور نافم دردهای آرومی رو داره خواستم ببینم میتونه این دردها از علایم حاملگی باشه.مرسی بابت پاسخگوییتون.

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن بارداری در صورت پریود نشدن در زمان مقرر تست بتای حاملگی انجام دهید.

 86. نازی گفت:

  سلام
  من 24 تیرماه پریود شدم
  و 21 مرداد پریود شدو
  19 شهریور نزدیکی محافظت نشده داشتیم
  الان 5 روزه گذشته پریود نشدم.
  دل و پاهام درد داره ولی نشدم.دم کرده زعفران وآویشن و دارچین و زیره خوردم هنوز نشدم.نمیخوام بار دار بشم
  ایا باردار شدم؟زودتر جواب بدین

 87. مهتا گفت:

  سلام من با نامزدم رابطه جنسی داشتم روز ۲۴این ماه آبش ریخت یه کم رو انگشتم و من با دستمال پاک کردم حواسم نبود, بعد از چند دقیقه دستم خورد به واژنم یه مقدارم از من ترشح اومده بود حالا من باردارم در صورتی که پریود نامنظم دارم ماه مرداد ۶پریود شدم و ماه بعدش ۱۱حالا امکان بارداری هست از روش های اورژانسی هم استفاده نکردم و فقط چند وعده زعفران و اب جوش,خوردم. خیلی نگرانم

 88. شبنم گفت:

  سلام. من چهل ساله هستم و تصمیم گرفتم باردار شم. تا حالا بخاطر وجود مشکلات زیاد تصمیم نداشتیم باردار شیم. سیکل پریودم تقریبا منظمه مثلا تو چهار ماه به ترتیب ۲۶ و ۲۵ و ۲۳ و ۲۵ روزه بوده. قطر رحم هم ۴ میلیمتر هست. به نظرتون ممکنه باردار شم یا دیگه از بارداری من گذشته؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بله میتوانید باردار شوید از روز ۱۰سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 89. عسل گفت:

  با سلام وتشکر از راهنمایی هایی خیلی خوبتون ببخشین منفاصله ی دوره سیکل ماهیانه ام 27روزه دوره ی سیکلم هم5 روزه روز تخمک گذاریمو میشه بهم بگید باتشکر 5

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   احتمال تخمک گذاری شما در روز 13 سیکل قاعدگی تان بیشتر است. از کیت تخمک گذاری برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان می توانید استفاده کنید.

 90. مهلا گفت:

  با سلام من دفعه دوم است کامنت می گذارم ازشما خواسته بودم درخواست من را جواب دهید اگر نزدیکی روز هشتم قائدگی صورت گیرد احتمال بارداری هست یا نه. با تشکر

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   اگر نزدیکی در زمان تخمک گذاری صورت گیرد احتمال بارداری افزایش خواهد یافت.

 91. alireza گفت:

  با سلام و تشکر از سایت خوبتون. من تازه ازدواج کرده ام و برای جلوگیری از باردار شدن همسرم از روشهای معمول استفاده میکنیم. میخواستم ببینم در چه روزایی احتمال باردار شدن صفره که اون روزا اصلن جلوگیری نکنیم. مثلا میشه تا یه هفته بعد از پریودی را اصلن جلوگیری نکنیم و مطمئن باشیم بارداری انجام نمیشه؟

 92. سارا گفت:

  با سلام دوره های من 28 روزه هست و من در روز 6 از قاعدگی مقاربت داشتم که هیچ چیزی داخل واژن نشد و تنها حدسم اینه که پیشاب وارد شده باشه.البته حدس زده میشه.الان 9روز از قاعدگی میگذره و در تموم این روزها بی بی چک استفاده کردم منفی بوده و در روز 8 از بتا دادم که برابر 1شده ولی الان تو روز 10 قاعدگی اتفاق نیفتاده.دلیل تاخیر چیست؟ بارداری با آزمایش منفی؟در روز مقاربت پاک بودم. ممنونم از پاسخ شما

 93. فاطمه گفت:

  سلام خواهش میکنم اگه ممکنه سریع پاسخ سوالمو باید
  چرخه قاعدگی من در کمترین حالت ۲۸ روز یکبار و بیشترین حالت ۳۰ روز یکباره
  در روز نهم یعنی سه روز بعد از پریود نزدیکی بدون جلوگیری داشتم
  آیا احتمال بارداری هست؟ نمیخوام فعلا بخاطر بیماریم حامله بشم
  اگه هست چه قرصی مصرف کنم. خواهش،میکنم تا دیر نشده جوابمو بدین

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورت داشتن نزدیکی محافظت نشده و عدم تمایل به بارداری، شما می توانید از روش اورژانسی قرصهای پیشگیری از بارداری استفاده کنید. این روش در طی 72 ساعت بعد از نزدیکی، جواب می دهد. از 4 قرص ال دی و 12 ساعت بعد نیز 4 قرص ال دی استفاده کنید و یا 2 قرص اچ دی و 12 ساعت بعد نیز 2 قرص دیگر مصرف کنید. همچنین از قرص لوونورژسترول به صورت تک دوز 1/5 میلی گرم و یا دو عدد 0/75 میلی گرم به فاصله 12 ساعت استفاده کنید.

 94. مریم گفت:

  من دوره پریودیم 28 روزه هست و الان ١8 روز از اولین روز پریودیم میگذره, شش روزه دارم از کیت تخمک گذاری استفاده میکنم ولی مثبت نمیشه, ترشح هم از دیروز داشتم, علت چی میتونه باشه؟ از دونوع کیت مختلف استفاده کردم, مطمئنم اشکال از کیت نیست, هنوز دیر نشده؟
  ممنون از راهنماییتون

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در برخی از سیکلها ممکن است زنان تخمک گذاری نداشته باشند. با این حال گاهی اوقات کیت های تخمک گذاری نیز به طور دقیق قادر به تشخیص نیستند.

 95. alireza گفت:

  جواب منا بدید خواهشا هرروز دارم سر میزنم

 96. نجمه گفت:

  سلام.یه روز بعد از پاک شدن نزدیکی انجام دادیم و جلوگیری نداشتیم.از فردای نزدیکی کمر درد شدید دارم.آیا احتمال بارداری وجود داره؟با توجه به اینکه همه آزمایشات قبل از بارداری را انجام داده ام و نتایج آن نرمال بوده است.سیکل قاعدگیم هم ۱۹ تا ۲۲ روز پاکی هستش.

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن بارداری در صورت پریود نشدن تست بتا انجام دهید.

 97. مریم گفت:

  سلام من ماه دوم اقدامم وماه پیش ازشب بعدازاولین نزدیکی کمردرددارم وپریودیمم ماه پیش5روزجلوافتاددوره هام قبل اقدام منظم بود29روزه باوجوداینکه ماه پیش 5روزجلوانداختم تخمک گزاریم چه روزی میشه الان روز13پری هستم وآیااین کمردردم دلیل خاصی داره خیلی نگرانم وشرایطم جوریه که بایدزودباردارشوم

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای دانستن زمان تخمک گذاری می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 98. منصوره گفت:

  باسلام,۲۸ سالمه ۳ سال جلوگیرى داشتم, ۳ ماه و نیمه ک اقدام کردم واس باردارى,قبلن پرى نامنظمى داشتم اما همین ک جلرگیرى نکردم پرى منظم شد,ایا این امیدوار کننده س؟تورو خدا سریع جوابمو بدین ممنونم

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه خود و همسرتان مشکلی برای باروری ندارشته باشید. با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت.

 99. saharamini گفت:

  سلام.من دوره پریودم 6تیر.3مرداد.3شهریور.30مهر.27ابان. زمان تخمک گذاریم چندم میشه؟ 25سالمه 4ماهه اقدام کردم ولی هنوز باردار نشدم ازمایشام مشکلی نداشته.

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید. همچنین فاصله بین اولین روز یک قاعدگی تان را تا اولین روز قاعدگی بعدی تان به مدت 6 ماه ثبت کنید و از بزرگترین عدد، عدد 18 و از کوچکترین عدد، عدد 11 را کم کنید. فاصله اعداد به دست آمده زمانی است که شما بیشترین احتمال بارداری را دارید.

 100. سما گفت:

  سلام
  من متولد 65 هستم و 2 ساله که ازدواج کردم.روش جلوگیری هم طبیعی بوده.حالا 3 ماهه که اقدام به حاملگی کردم ولی هیچ خبری نشده.پریودهامم مرتبه ولی به تازگی 2 یا 3 روز جلوتر لکه بینی و سردرد شدید دارم.قبل 3 ماه هم ازمایش خون دادم و ویتامین دی بدنم کم بود که دکتر یه بسته قرص ویتامین دی داد و مصرف کردم تموم شد.حالا نمیدونم چیکار کنم.ایا لازم هست برم دکتر و آزمایش های دیگه ای بدم؟یا قرص خاصی مصرف کنم؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   فاصله بین دو قاعدگی بین 35-21 روز طبیعی است. در صورتیکه نتایج آزمایشات شما و همسرتان طبیعی است جای نگرانی وجود ندارد. با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت.

 101. سارا گفت:

  سلام سی سال سن دارم
  تا الان فقط سه بار پریود شدم اونم با قرص استروژن و پروژسترون.
  میگن رحمم خیلی کوچیکه
  آیا با خوردن این قرصا رحم بزرگ نمیشه؟؟؟؟؟

 102. لی لی گفت:

  سلام.من 27 سالمه. دوساله ازدواج کردم اصلا جلوگیری نکردم من مجردی اصلا پریود نمیشدم بعد که رفتم دکتر با قرص مرتب پریود میشدم اوایل ازدواجم رفتم پیش دکترم گفت جلوگیری نکن تا یک سال اسید فولیک بخور بعد که باردار نشدی بیا پیشم باردار نشدم الان دو ساله. چند ماه پیش دکتر گفت این قرصها رو بخور تا پریود بشی بعد یه سری قرص و امپول بهم داد گفت رو 13 پریودیت سونو بده برام بیار فردا موقع سونو هست انجام بدم . حالا به نظر شما من با این شرایط امکان داره باردار بشم؟ تو رو خدا کمکم کنید من خیلی شرایطم سخته شوهرم بچه میخواد. تازه تا حالا به شوهرم گفتم جلوگیری کردم هنوز بهش نگفتم این مشگل رو دارم شاید خدا کمکم کرد نی نی بهم داد …..

 103. یلدا گفت:

  سلام من 19یا20 هرماه پریودم. ماه پیش روز6آبان کیت مثبت شدواقدام کردم.ولی 18آبان لکه بینی وبعدپریودشدم. ميخواستم بپرسم بایدروزبعدهم نزدیکی میکردم باتوجه به اینکه کیت منفی بود؟ من براپسردارشدن اقدام میکنم.ممنون

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   پس از مثبت شدن کیت در طی 3-2 روز نزدیکی داشته باشید در این حالت شانس پسرزایی شما نیز افزایش می یابد.

 104. یلدا گفت:

  سلام دوباره.یه سوال دیگه من وقتی ترشحاتم کشداروشفاف میشه وبه اوج خیسی میرسه هنوزکیت منفیه وسه روزبعد کیت مثبت میشه.مگه میشه بین ترشحات وتخمک گذاری فاصله باشه؟ به حالتهای بدنم اعتمادکنم یابه کیت؟ ممنون ازنظرتون.

 105. ش.م گفت:

  با سلام من٣٢ ساله هستم ، سال ٨٦ دو ماه بعد از عروسي باردار شدم و در سال ٨٧ سزارين كردم . سه سال پيش يعني سال ٩٢بعد از ٥ سال جلو گيري اقدام براي بارداري دوم كردم كه بعد از چند ماه باردار شدم اما اين بارداري خارج از رحم بود و منجر به برداشتن لوله سمت راست من شد ، در حال حاضر هر دو تخمدان من سالم لوله چپ سالم و دوره هاي پريودي منظم ٢٨ روزه دارم اما از دو سال پيش بعد از اون بارداري خارج رحمي هنوز حامله نشدم !!! خيلي نگرانم و استرس دارم چرا حامله نميشم …..

 106. یلدا گفت:

  سلام. من به کیت اعتمادکردم و روزی که مثبت شد ترشحاتم تموم شده بود و روز16 پریودم بود. من رفتم سونو و این نتیجه ش بود .میشه لطفابرام تفسیرکنید .محوررحم رتروفلکس دارای ابعاد41*101 بااندازه نرمال واکوی پارانشیمال یکنواخت و intact interface باآندومتر میباشد.ضخامت آندومتر 11 میلی ودرفاز secretory میباشد.مختصرمایع آزاددرمحدوده نرمال درکلدوساک خلفی رویت میشود.تخمدانهادارای حجم واکوی استرومای طبیعی است وپاتولوژی بارزی رویت نميشود. باتوجه به فازقاعدگی فولیکولی بزرگتراز10mm دیده نميشود. در16سیکل رفته بودم به نظرتون تخمک کی آزادشده؟ من 18یا19 هرماه پریودم .

 107. فاطمه گفت:

  سلام
  بعد از ۲ سال ازدواج قصد باردار شدن دارم پریودیم تقریبا منظمه ولی یک هفته تا ده روز قبل از پریودیم لکه بینی دارم بخاطر همین نمی تونم تاریخ شروع پریودیم دقیق بدست بیارم چطور می تونم از گیت تخمک گذاری استفاده کنم؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن دلیل این لکه بینی نیاز به انجام آزمایش و سونوگرافی وجود دارد.

 108. بهار گفت:

  با سلام
  تاریخ پریودهای من 30 ام هر ماه بوده.. روز 12 ام و 25 ام آبان ماه نزدیکی داشتم بعد از هر دو بارم قرص اورژانسی استفاده کردم البته آنتی بیوتیک هم استفاده میکردم بعلت سوزش شدیدی که داشتم.. الان روز 13 هم آذر ماهه و لی 30 ام آبان پریود نشدم.. با توجه به اینکه عفونتم هنوز ادامه داره و از کرم واژینال استفاده میکنم با توجه به تاریخهای رابطم و خوردن آنتی بیوتیکها و قرص اورژانسی در هر دو نوبت آیا احتمال بارداریم هست؟؟؟؟؟؟؟؟ چون عقدم خیلی میترسم آزمایش بدم.. کلی داروی گیاهی استفاده کردم اما بازم پریود نشدم.. میشه راهنماییم کنید؟

 109. دلارا گفت:

  باسلام خدمت شما.میخواستم بپرسم چرا بعد از اقدام به بارداری پریودی هام با تاخیر شروع میشه ماه قبل با یه هفته تاخیر و این ماه با دوهفته تاخیر پریود شدم خواهشا جواب بدین ممنونم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام به خاطر اختلالات هورمونی این مشکل پیش میاید. بهتره از قرص مدروکسی پروزسترون با اجازه پزشکتان استفاده نمایید از روز ۱۴سیکل به مدت ۱۰ شب شبی دو عدد پریودهایتان مرتب میشود

 110. الهام گفت:

  باسلام. من 2ساله ازدواج کردم و 27 سالمه.قبل از اقدام به بارداری ،چکاب دادم و بخاطر چربی خون بالام 2ماهه که دارو مصرف میکنم .توی آخرین آزمایشم،1هفته پیش، همه چی نرمال بود ولی پزشکم میگه دست نگه دارم و 2ماهم قرص مصرف کنم.ولی من میخوام توی دیماه باردار بشم(سیکل 29 روزه دارم) چطور میتونم مطمئن بشم که روز تخمک گذاری اقدام کنم؟اصلا میتونم باردار بشم؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید. بهتر است طبق گفته پزشکتان اقدام به بارداری کنید.

 111. نفيسه ايزدى گفت:

  سلام خسته نباشيىد
  من ٣٠ساله هستم ٢سال ونيم هست ازدواج كردم ميخواهم هرچه سريعتر حامله شم امروز روز دوم پريودم هست چه موقع وچه جورو بايد نزديكى كنم تا حامله بشم ا

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   از کیت تخمک گذاری استفاده کنید تا زمان تخمک گذاری شما مشخص شود و در طی این دوران نزدیکی داشته باشید.

 112. بهار گفت:

  سلام من 27 سالمه هفت ماهه اقدام کردم سیکل ماهیانه هم 28 روزس معمولا اما باردار نشدم از تیر ماه اقدام کردم به نظرتون باید دکتر برم ازمایش بنویسه؟نمیدونم باید چیکار کنم .در ضمن من از روز من از بعد پاک شدن پریودم تا روز ۱۵ روز بعد اقدام میکنم زمان تخمک گذاریم اینه؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورت طبیعی بودن آزمایشات شما و همسرتان جای نگرانی وجود ندارد. با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت.

 113. مهرنوش گفت:

  سلام من24سالمه ویکسال و4ماهه عروسی کردم و7ماهه اقدام ب بارداری کردم امابی نتیجه بود- پریودی هام منظم وهمیشه دوم ب دوم هرماه.اماسه ماه اخیرتغیرکرد یعنی از دوم شدبه 9وبعدماه بعد12وبعدماه بعدش11والانم ک دوباره12ام. واقعاخسته شدم ونمیدونم چکارکنم.لطفاراهنماییم کنید-اهان راسی تقریبا یک روز درمیون هم نزدیکی دارم

  • بهار گفت:

   شرایط منم مثل تو ه منم واقعااا خسته شدم کلی مقاله راجبش خوندمو همشو عمل کردم اما نشد نمیدونم باید چیکار کنم

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   با استفاده از کیت تخمک گذاری زمان تخمک گذاری تان مشخص می شود. با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت. در ضمن فاصله بین قاعدگی بین 35-21 روز طبیعی است.

 114. مرجان گفت:

  سلام‌چرا کسی‌جواب نمیده‌مدیر سایت لطفا کمک کنید‌نا از نگرانی‌ دربیاییم

  • مریم گفت:

   سلام من ماه پیش 15پرید شدم این ماه 8شدم زمان تخمک گذاریم چی روزی میشه؟ممنون از سایت خوبتون

   • مشاور نی نی کده گفت:

    با سلام
    برای مشخص شدن دقیق زمان تخمک گذاری تان می توانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید. یا اینکه طول مدت سیکل قاعدگی تان را به مدت 12-6 ماه ثبت کنید و سپس از بزرگترین عدد، عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید. اعداد بدست آمده نشان دهنده فاصله روزهایی است که در این زمان به احتمال بیشتری تخمک گذاری خواهید داشت.

 115. شایسته گفت:

  سلام‌
  من۳۱ سالمه و۴ سال ازدواج کرده ام و با توجه به توضیحاتی که برای زمان تخمک گذاری داده بودید عدد ۷ و ۱۷ رو بدست آوردم‌ این یعنی از هفتم تاهفدهم ده روز زمان تخمک گذاری؟ دوره های من تقریبا ۲۵ روزه هست لطفا راهنمایی کنید .

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   بله، برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 116. حدیث گفت:

  سلام.من۵هرماه پریودمیشم و معمولا ۶الی۷روز پریودم طولمیکشه. من میخوام بدونم روزتخمک گذاریم دقیقا چه روزی از ماه میشه.خواهش میکنم تاریخشو واسم مشخص کنید من خیلی بچه دوسدارم میخوام بارداربشم اماتاریخ دقیق تخمک گذاریمو نمیدونم.لطفا راهنماییم کنید

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   روز تخمک گذاری شما به احتمال زیاد روز 16 سیکل قاعدگی تان می باشد. برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 117. رویا گفت:

  باسلام من 21هرماه پریودمیشم یه سقط سه ماهه داشتم.دوماه میشه ک.جلوگیری نمیکنم هردوسالمیم ولی باردارنمیشم توروخداراهنمایی کنید چه زمانی نزدیکی داشته باشیم ک بارداربشم

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   با توجه به اینکه سیکلهای شما 30 روزه است به احتمال زیاد زمان تخمک گذاری شما روز 16 سیکل قاعدگی تان است. برای مشخص شدن دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 118. مهتاب گفت:

  سلام.من ماه پیش ۲۳ پریود شدم ولی این ماه ۱۹شدم.هرماه چند روز جلو میندازم بخاطر همین نمیدونم روز تخمک گذاریم کیه دقیقا میشه راهنماییم کنید ممنون

 119. سارا گفت:

  با سلام. باتوجه به روشی که گفتید تخمک گذاری من بین 10 تا 19 شد .من از 7 تا 9 روزه لکه بینی دارم در روز 10 ام ترشحاتم خیلی می شود از کیت هم استفاده کردم خط پایینی پر رنگتر از بالایی شد 12 پریودی هم گذاشتم همین رنگها رو دیدم به نظرتون تخمک گذاری من کی هست

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   هر زمان که خط تست از خط کنترل پررنگتر شود معمولا در طی 36 ساعت آینده تخمک گذاری اتفاق خواهد افتاد.

 120. گلشید گفت:

  سلام من امسال اسفند میشه 5 سال که عروسی کردم و جلوگیری طبیعی داشتم…الان مدت 6 ماه هست که قصد بارداری دارم و باردار نمیشم..قبلش تمامی تست های بارداری را دادم مشکلی نداشتم.لزفا راهنماییم کنید.نیازی هست به دکتر مراجعه کنم؟؟؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه نتایج آزمایشات شما و همسرتان طبیعی است جای نگرانی وجود ندارد.

 121. ريحانه گفت:

  سلام من روزهاي پريودم در ٦ ماه گذشته سال ٩٤ ماه شهريور ٦/٦ و به ترتيب ٧/٤و ٨/٣و ٩/١ و ٩/٢٧ و ١٠/٢٤ تصميم به بارداري دارم و مي خوام پسردار بشم لطفا راهنمايي كنيد زمان تخمك گذاري من چه موقعي هست؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   فواصل بین قاعدگی تان را به مدت 6 ماه محاسبه کنید و سپس از بزرگترین عدد بدست آمده عدد 11 و از کوچکترین عدد، عدد 18 را کم کنید فاصله اعداد بدست آمده نشان دهنده فاصله روزهایی است که احتمال تخمک گذاری وجود دارد. با این حال برای تعیین دقیق تر زمان تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری نیز می توانید استفاده کنید.

 122. س گفت:

  سلام
  من طول 5ماه از دورهای عادت ماهانم29-27-29-27-32روزه حالا به نظر شما زمان تخمک گذاریم چ روزیه.دیروز نزدیکی داشتیم بنظر شما روز بعد دوباره نزدیکی کنیم تعداد اسپرم کم نمیشه واسه پسر دار شدن؟؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   زمان تخمک گذاری شما بین روزهای 9 و 21 است با داشتن نزدیکی در فاصله روزهای 9-21 شانس بارداری شما افزایش خواهد یافت. برای تعیین دقیق تر زمان تخمک گذاری تان از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید با داشتن نزدیکی در زمان تخمک گذاری شانس پسر زایی افزایش خواهد یافت.

 123. ف. م گفت:

  سلام من آزمایش تیتر دادم هفته پیش حدود 1000 بود این هفته4553 بود. سونو گرافی انجام دادم دکترم میگه عدد پایین است و جنین تو سونو زیاد معلوم نبود. لطفا کمکم کنید میترسم حاملگی خارج از رحم باشه تورو خدا جواب من بدید. در ضمن حدود هفته 4 یا ۵ هستم

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   مجددا تست بتا را انجام دهید و سونوگرافی را طی 2 هفته آینده تکرار کنید.

 124. نسیم گفت:

  سلام من تقریبا بعد از 9 ماه باردار شدم اما متاسفانه تو سومین ماه باداریم سقط داشتم و الان 6 ماه گذشته تقریبا 4 ماهه که دوباره اقدام کردم ولی خبری نشده آیا بازم نیازه که 1 سال صبر کنم و اگه خبری نشد تحت معالجه قرار بگیرم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   بله. شما میتوانید از داروهای کمک باروری استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید. بهتره به پزشکتان مراجعه نمایید تا برایتان تجویز نماید

 125. باران گفت:

  سلام خسته نباشید من21سالمه و 2 سال و 6 ماه که ازدواج کردم وبه صورت طبیعی جلوگیری کردم این دوماه که قصد بارداری دارم پریودم منظمه وهر 28 روز میباشد میشه لطفا کنید بگین زمان تخمک گذاری من چه موقع هست? و چه روزهای رابطه داشته باشم تا احتمال حاملگی زیاد بشه?مرسی

  • باران گفت:

   سلام. دورهای پریودمن 94/9/6و94/10/3و94/10/30و 94/11/27لطفامیشه زمان تخمک گذاری من چه موقع هست? بایداین ماه ازچه روزی نزدیکی کنم.من همون بارانم

   • مشاور نی نی کده گفت:

    با سلام
    برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان نیاز است به مدت 12-6 ماه سیکلهای قاعدگی تان را ثبت کنید. از کیت تخمک گذاری می توانید استفاده کنید.

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   به احتمال زیاد زمان تخمک گذاری شما روز 14 سیکل قاعدگی تان است. با داشتن نزدیکی در طی 3-4 روز قبل و پس از این روز احتمال بارداری شما افزایش خواهد یافت.

 126. معصومه.... گفت:

  خسته نباشید
  ۲۲ساله هستم.زمان پریودیم ۶هرماه به مدت ۷ روزه.آیا زمان تخمک گذاری من ۲۰تا۲۴ هرماه میشه؟؟؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   اگر همیشه روز 6 هر ماه پریود می شوید سیکلهای شما 30 روزه است و زمان تخمک گذاری شما به احتمال زیاد روز 16 سیکل قاعدگی تان است.

 127. باران گفت:

  سلام خسته نباشید. من این ماه 27 پریود شدم وپریودم 4 تموم شد از روز دهم از کیت تخمک گذاری استفاده کردم و روز یازدهم کیت مثبت شد ودوباره روز دوازدهم که از کیت استفاده کردم منفی شد اما سیزدهم مثبت شد و چهاردهم منفی شد من این چهار روز مرتب رابطه داشتم بنظر شما تخمک گذاری اتفاق افتاده?

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   با توجه به مثبت شدن نتیجه کیت احتمال تخمک گذاری شما زیاد است.

 128. نرگس گفت:

  سلام خسته نباشید من الان دوماهه اقدام کردم ولی منفی بود نزدیک دوساله ازدواج کردم ۲۳ سالمه دوره پریودم توی ۳ ماه ۲۷ روز بوده الانم ۲۵ اسفند پریود شدم میخام روز دقیق تخمک‌گذاری مو بدونم دقیقا چند روز بعددواره اقدام کنم

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   از کیت تخمک گذاری برای مشخص شدن زمان تخمک گذاری تان می توانید استفاده کنید.

 129. Eli گفت:

  سلام ، من بيست و يك سالمه و باكرم هفت روز پيش با نامزدم رابطه داشتم البته خوب پيشگيري طبيعي هم كرديم و مني حتي اطراف هم نريخته ولي خيلي استرس دارم ميگم شايد بي دقتي كرديم ..و تقريبا دو ساعت بعد از رابطه من دوتا قرص اورژانسي باهم خوردم ، جمعه يني پنج روز بعد از رابطم تاريخ پريودم بود و الان دو روزه كه عقب افتاده البته قبلا توي پريودم بي نظمي داشتم ولي دوماهي بود ك تقريبا منظم شده بود ، امروز صب يني هشت روز بعد از نزديكي بيبي چك زدم و منفي بود .. از پنجشنبه هم دلدرد داشتم و ترشح سفيد رنگ و بي رنگ دارم .. احتمال بارداري چقد هست؟ نياز ب ازمايش خون هست؟ الان جواب ميده؟ يا بايد صبر كنم؟؟

  • مشاور نی نی کده گفت:

   با سلام
   در صورتیکه در زمان مقرر پریود نشدید تست بتای حاملگی انجام دهید. البته با توجه به توضیحاتی که دادید احتمال بارداری شما کم است.

 130. سارا گفت:

  سلام من برای بارداری از قرص لتروزول استفاده کردم ولی هنوز موفق به اقزام به بارداری نشدم الان از وقتی که از این قرص استفاده میکنم زمان تخمک گذاری درد دل و کمر شدید دارم میخواستم ببینم به خاطر مصرف این دارو ا یا نه دلیل دیگه داره چون خیلی اذیت میشم.

  • مائده گفت:

   سلام دوست عزیز
   احتمالا چون قبلا تخمک های مناسبی نداشتی زمان تخمک گذاری دردی رو احساس نکردی و اینکه زمانی که لقاح انجام نمیشه تخمک اماده ی بارداری با درد زیادی از رحم خارج میشه معمولا زمان درد وقتیه که دیگه برای بارداری مناسب نیست و تخمک داره خارج میشه اگه بعد از درد ترشح داشته باشی تخمک دقیقا داخ ترشح هستش

 131. شمسی گفت:

  سلام زنی 60 ساله بدون فرزند میباشم الان شوهرم از من بچه میخواهد لطفا مرا راهنمایی نمایید ایا من بار دار میشوم یا نه . مرسی از جواب شما

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام من متوجه سوال شما نمیشم . شما مگر پریود میشوید؟

 132. آسیه گفت:

  با سلام من الان پنج روز کیت تخمک گذاری 2 خط قرمز علتش چی هست

 133. فاطمه گفت:

  سلام
  من 7 ساله ازدواج کردم 1 سال اول ازدواج به صورت طبیعی جلوگیری کردم اما بعد ش که برای بارداری اقدام کردم باردار نشدم
  دکترزیاد رفتم اما هیچ نتیجه ای نگرفتم در ضمن پریود نامنظم دارم یعنی ممکن دو ماه طول بکشه لطفا کمکم کنین دیگه خسته شدم اینقدر حرف شنیدم

  • مریم گفت:

   ابجی جون حتما پیاز درمانی کن پایین توضیح دادم هم پریودو منظم میکنه هم اگه مشکل رحمی مثل عفونت یا کیست و … داشته باشی برطرف میکنه و حامله میشی خیلیا از این روش مامان شدن منم یک ماه پیش شروع کردم خداروشکر پریودم منظم شد خیلی خوشحال شدم چون اگه رو پریودی جواب بده حاملگی صد در صده شمام حتما این کارو بکن بدون هیچ قرص هورمونی پرضرر بچه دار میشی انشاالله راستی اگه نتیجه گرفتی منم دعا کن

 134. فاطمه گفت:

  زمان تخمک گذاری رو با این پریود نامنظم میشه فهمید؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   شما شرح حال کاملی از خودتان ندادید. اینکه چند سالتون هست چقدر نامنظم پریود شما چند روز عقب میافته. سونو گرافی رفتید یانه. لطفا شرح حال را کامل بازگو کنید.

 135. مهربانو گفت:

  سلام
  من 3ساله ازدواج کردم ،6 ماهه اقدام به بارداری کردم اما بی نتیجه بوده
  من یک زخم در دهانه رحم داشتم که بعد از فریز کردن خدارو شکر از بین رفته
  عفونت هم به مقدار کمی دارم
  میخواستم ببنم آیا فریز زخم میتونه از علتهای تاخیر در بارداری باشه؟؟
  با تشکر

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   خیر. میتوانید با مشورت پزشکتان از داروهای کمک باروری استفاده نمایید

 136. رعنا گفت:

  سلام وخسته نباشی ببخشیندپریودیای من ٢١روزاس،٨روزپریودم روزتخمک گذاری چه روزی میشه واسه پسرشدم ممنون اگه راهنمایی کنیند

 137. Bahar گفت:

  سلام، من21سالمه، سه ساله ازدواج کردم،حالا تصمیم به بچه دار شدن داریم،
  میخوام بدونم با قد 168و وزن 80 واسه حامله شدن اذیت نمیشم؟ شکم ندارم، تقریبا همه میگن پُر هستم.
  بعدشم میخوام بدونم راهی هست که بچه شبیه خودم بشه؟؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام اول شما برای بارداری اقدام نمایید. استرس هم نداشته باشید. بهتره وزنتان را کم کنید و حتما ورزش کنید برای سلامتی خودتان هم مفید هست چون در حین بارداری وزن شما بیشتر میشود وبعد از زایمان خیلی سخت تر میتوانید وزنتان را به وزن ایده ال برسانید. راهی که حتما موجب شود قیافه بچه شما شبیه خودتان شود نیست. قیافه بچه به زنتیک پدر ومادر بستگی دارد نه فقط مادر

 138. saghi گفت:

  سلام مشاور محترم
  من 35 سالمه و پریدهای منظم 28 روزه دارم .وسه ماهه اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه نگرفتم دوونیم ساله ازدواج کردم وجلوگیری با کاندم داشتم. احتمال داره تخمک من یااسپرم همسرم ضعیف باشه.وسرعت اسپرم همسرم کمه،چه داروهایی ویا چه آزمایشاتی باید انجام بدیم.تانتیجه بگیریم.

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره به پزشک مراجعه نمایید تا هم برای شما وهم برای همسرتان داروهای کمک باروری تجویز نماید

 139. مریم گفت:

  سلام به روی گل همتون .
  یه جا نوشته بود اندازه ی دوتا لیوان آب ” بدون کلر ” رو بجوشونید و دوتا پیاز ” زرد ” رو به 4 یا 6 قسمت کنید و تو آب در حال جوش بندازید وقتی که خوب جوشید صاف کنید و میل کنید و به این صورت مصرف کنید که از روز پنجم پریودی بخورید تا 15 روز ادامه بدید و درضمن نیم ساعت قبل ناهار و شام بخورید یعنی روزی دوبار . تا سه یا 4 ماه باید ادامه داشته باشه تا انشالله به مراد دلتون برسید و باردار بشید.
  آبجیای گلم برای منم دعا کنید خیلی محتاجم یا علی

 140. لیلا گفت:

  سلام منم پریودام یه ماه 25 پریود میشم یه ماه 17 پریود میشم به نظرتون روزتخمک گذاریم کی میشه؟البته برا پسردارشدن میخوام.

 141. فاطیما گفت:

  سلام مرسی از تمام راهنمایی هاتون ..
  من درسن 14 سالگی عقد کردم و در سن بیست سالگی جدا شدم در اون دوران بچه میخواستم ولی باردار نمیشدم. و این که یک بار ای یو ای کردم جواب نگرفتم . و چندین بار هم آمپول هایه مختلف استفاده کردم.. بعد همون قضایا جدا شدم .. و بعد از 4 سال دوباره مجدد ازدواج کردم و 2 ماه بعد از ازدواجم باردار شدم به طور کاملآ طبیعی ولی من هم تیروئید پرکار دارم و هم در دو طول اون مدتی که باردار شده بودم عسل زیاد میخوردم و درد زیادی در این 6 هفته داشتم همراه با کمر درد و حالت تهوع و درد معده.. و این که در 6 هفتگی سقط داشتم و دلیلش رو دکتر متوجه نشد و از نمونه هم آزمایش گرفتن چیزی متوجه نشدن .. خلاصه این که من بعد از 1 سال که از سقطم میگذره دوباره این ماه اقدام به بارداری کردم ولی دکتر نرفتم هنوز واسه آزمایشهای اولیه .. خیلی میترسم نکنه باردار نشم و یا بازم سقط بشه خیلی تو روحیم تآثیر بدی گذاشته بود لطفآ راهنماییم کنید .. بابد بگم که الان تیروئیدم الان تحت کنترل هستش .. ممنون میشم به سوالم جواب بدید..

  • مریم گفت:

   قرص های تیروئید رو ادامه بده تا جایی که کاملا برطرف بشه چون اگه درمان نشه تاثیر بدی روی جنین داره و قتی دوران درمان تیروئدت تموم شد طبق دستور پزشکت فولیک اسیدت رو بخور که از سقط جلو گیری کنه درضمن اگه مایل بودی پیاز درمانی که توضیح دادم انجام بده خیلیا جواب گرفتن عزیزم انشاالله به زودی خبر مادر شدنتو بشنوم

 142. مینا گفت:

  سلام من دو ساله که ازدواج کردم و از فروردین امسال برای بارداری اقدام کردم ۰ پريودي منظمی دارم 15 دهم هر ماه پریود میشدم ولی از وقتی اقدام کردم 3 روز زودتر پریود میشم ۰ لطفا بهم بگید زمان تخمک گذاری من چه تاریخی میشه ؟ تا آخر این ماه میخوام به پزشک مراجعه کنم ۰ سایت خیلی خوبی دارید ۰

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 143. مریم گفت:

  سلام من روز نهم هر ماه پریود میشم وپریودم 8یا 9روز طول میکشه خواهشا زمان تخمک گذاری چه روزی میشه چون من گیج شدم نمیتونم محاسبه کنم خواهش میکنم خواهش

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام روز تخمک گذاری شما روز شانزدهم سیکل شما میباشد، اگر شما نهم هر ماه پریود میشوید شما ۲۴ هر ماه تخمک گذاری دارید. بهتر این هست از روز ۱۴سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب درمیان اقدام نمایید. یعنی۲۲-۲۴-۲۶ هر ماه

 144. زهرا گفت:

  سلام من 5 ساله ازدواج کردم و پلی کیستیک هستم دو دفعه باردار شدم ولی سقط کردم سوالی داشتم آیا بعد از تخمک گذازی (قبل از پریودی) دمای بدن بالا می ماند حتی اگر باردار هم نباشیم ؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام . خیر . فقط در زمان تخمک گذاری دمای بدن بالا میرود که خیلی محسوس نیست و خیلی از خانم ها متوجه نمیشوند

 145. رضا گفت:

  باسلام.خدمت تمامی دوستان بخاطر یکسری سوالات چشم خورد به این سایت من اهل امل هستم یکی از دوستان گفت دکتر خوشبخت اره دکتربابلی هست وفقط از ساعت ۴صبح تا۸صبح مریض میبینه چون خواهر خانمم میرفت پیشش ولی بعد ۸ماه باجناق منو جواب کرد جالب اینجاست که الان خانمش ۴ماه حامله هست میدونین چرا چون بیخیال بچه شدن واسترس دیگه نداشتن بعد دوماه از جواب کردن دکترحامله شد خواهر خانمم خیلی بچه دوست بود بخاطر همین شوهرش خیلی استرس روش بود .انشاالله مطالب بدرد بخور بوده باشه

 146. پری گفت:

  سلام من یه پسر دارم برا بارداری دوم اقدام کردم ولی الان 6 ماهه باردار نشدم قرص و آمپول استفاده کردم 2 دوره ولی بی تاثیر بود پریوی منظم دارم مشکل خاصی هم نداشتم میخوام بدونم دلیل اینکه باردار نمیشم چیه

 147. بهار گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۶ سالمه و قصد باردار شدن دارم عفونت داشتم تحت نظر بودم عفونتم خوب شدو ۹۵.۵.۶پریود شدم ماه قبلش ۸ تیر پریود شدم .و پریودیم ۵ روز طول میکشه وگاهی وقتی روز ۶ و۷ لکه بینی دارم اما این ماه فقط ۵ روز بود.میخوام ببینم زمان تخمک گذاریم کیه؟باتوجه به اینکه عاشق دخترم.میخام ببینم کی باید نزدیکی کنم؟ممنون میشم اگه زود جوابمو برید

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   شما میتوانید از روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۱۸یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید. روزی یک عدد هم قرص اسید فولیک مصرف نمایید.

 148. زهرا گفت:

  با سلام من نه ماهه گذاشتم باردار بشم ولی متاسفانه نشدم دکتر هم رفتم کلی داروی تقویتی و متفورمین و لتروزول و … بهم داد حتی آمپول هم زدم ،چندین باره سونوگرافی هم دادم هیچ مشکلی نداشتم کلی هم آزمایش دادم همه چیزم خوب بود، اما نمی دونم چرا باردار نمیشم.این ماه یعنی مرداد که پریود شدم خونریزی فوق العاده کمه در حد لکه. لطفا راهنمایی کنید.

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام به خاطر مصرف داروهای هورمونی ، پریود شما کم شده. بهتره با مشورتِ پزشکتان، یک ماه داروهای خود را قطع کنید و به بدن خود استراحت دهید. اگر اصافه وزن دارید بهتره وزن خود راکم کنید. در ضمن همسرتان هم باید ازمایش اسپرم دهد. استرس نداشته باشید . خودِ استرس مانع بارداری میشود

 149. سارا گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید ، من تصمیم به بارداری دارم به پزشک که مراجعه کردم برای چکاب گفتن تیروئیدکم کار دارم و قرص لووکسین سدیم 1% برام تجویز کردن سه چهاروزه که به صورت ناشتا 1/2 قرص را مصرف میکنم اما به طور خیلی عجیبی افزایش اشتها پیدا کردم ، روی بروشورش خوندم که با این علایم باید دوز را به مصرف کمتر رسوند ایا از این کمتر هم امکان دارد ؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون.بله دوز مصرفی را میتوان کمتر کرد ولی پزشک غدد شما بر اساس جواب ازمایش شما این دوز را تعیین کردند. پس بهتر این هست دوز تعیین شده قرص خود را مصرف نمایید. سعی کنید ورزش نمایید یا حداقل حتما پیاده روی داشته باشید

 150. ساجده گفت:

  سلام من اولین بارمیخام باردار بشم ولی میخام بچه 20شهریور بدنیا بیاد چیکار باید کنم پریودم هم 1هرماه اتفاق میفته

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام نمیشود یک روز را دقیقا برای زایمان تعیین کرد، چون نوع زایمان شما مشخص نیست . اگر سزارین بشوید ۱۰-۱۴ روز بچه زودتر به دنیا میاید و از همه مهمتر به تاریخ پریودتان مربوط میشود. چون شما اول هر ماه پریود میشوید قطعا هشتم ماه زایمان میکنید. البته اگر زایمان شما طبیعی باشد ، به عنوان نمونه اگر شما ۹۵/۸/۱ پریود میشوید تاریخ زایمان طبیعی شما ۹۶/۵/۸ میشود اگر هم بخواهید سزارین شوید از این تاریخ ۱۰ روز کم کنید.

 151. مهاا گفت:

  سلام خواهش میکنم کمکم کنیداززمان شروع پریودبرای تخمک گذاری میشماریم یا قبل پریودبعدی به عقب میشماریم قاطی کردم من ۲۵-۲۶پریودمه و۴روز میشم حالا ۱۲روز بعدازپریودم نزدیکی کردم ایابایدبازهم نزدیکی داشته باشم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   از روز اول پریود باید حساب کنید و از روز دهم تا هیجدهم یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 152. ساناز گفت:

  سلام وخسته نباشید من ۳۰سالمه ونزدیک به یک سال وهفت ماه هست که اقدام به بارداری کردم و دکتر هم رفتم سونو داخلی انجام دادم و مشکلی نداشتم ورحمم هم از همه لحاظ سالم هست و یه دختر شش ساله هم دارم برای بر دوم میخوام باردار بشم و دکتر وقتی گفت مشکلی ندارم فقط راه حل به من عکس رنگی نوشت و قرص نداد حالا سوال من اینه که نمیشه به جای عکس رنگی قرص بخورم برای بارداری؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون شما بهتره اول قرص مصرف کنید. میتوانید قرص کلومیفن از روز پنجم قاعدگی به مدت ۵شب شبی یک عدد مصرف نمایید. از روز ۱۲سیکل قاعدگی تا ۲۰یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید اگرنتیجه نگرفتید عکس رنگی بیاندازید

 153. گندم گفت:

  سلام خسته نباشید. من 21 سالمه و با همسرم نزدیکی انجام دادم و الان تقریبا 15 ساعت از اون زمان میگذره و ما بدون هیچ پیشگیری یا استفاده از کاندوم پیش رفتیم. و تقریبا کمتر از یک هفته به شروع قائدگی من زمان باقی مونده. و در حال حاضر آمادگی برای حامله شدن نداریم. چگونه باید پیشگیری کنیم؟ چند درصد احتمال بارداری وجود داره برام؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون اگر امادگی برای بچه دار شدن ندارید چرا جلوگیری انجام نمیدهید؟ الان میتوانید قرص اورزانس از داروخانه تهیه کنید و مصرف نمایید ولی این قرص چون عوارض دارد فقط سالی یک یا دوبار میشود از ان استفاده کرد. باتوجه به اینکه شما ذکر کرده اید که کمتر از یک هفته به زمان پریودتان مانده، نیازی به مصرف قرص اورزانس ندارید و احتمال بارداری در این زمان خیلی ضعیفه چون زمان تخمک گذاری شما گذشته است

 154. شیما گفت:

  سلام.من تازه ازدواج کردم .میخام باردار بشم رحمم نیم دوشاخ هست دکترگف باید زود حامله بشی.یه سنگ 3میلی تو مثانه دارم که گف مشکلی نداره اما بعضیا میگن با بزرگتر شدن جنین به مثانه فشار میاد اذیت میشی.من الان چکار کنم؟؟

 155. شیرین گفت:

  سلام شیرین نگران نباش تهران خیابان بهارستان خیابان شهید مشکی جنب سفارت رومانی. موسسه ناباروری امید ولی یه هفته قبلش نوبت بگیر بعد برو. اونجا میتونن مشکلتو حل کنن من چند نفر و میشناسم بعد10،15حتی 20سال اونجا رفتند بچه دار شدن. دکتر مرضیه حسینی

 156. زهرا گفت:

  سلام من دو سال ازدواج کردم دکتر رفتم گف یکم خونریزی وزخم داره رحمم نکران شدم باید چیکار کنم ایامیتونم باردار بشم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام. اگر دهانه رحم شما زخم داشته باشد باید شما علایم داشته باشید یکی از علایم ان خونریزی ویا لکه بینی بعد از نزدیکی میباشد ویا ترشحات چرکی داشته باشید اگر این طور بود نگران نباشید با یک تا دو دوره دارو مشکلتان حل میشود وجای نگرانی نیست چون بعصی از پزشکان به اشتباه تشخیص زخم دهانه رحم میدهند ممکنه بافت رحم خودتان باشد که قرمز به نطر میرسد وبه اشتباه زخم گفته میشود میتوانید برای معاینه به پزشک دیگری مراجعه نمایید ونگویید که پزشک قبلی چه گفته است

 157. ساحل گفت:

  سلام در دوره های ۳۲ روزه تخمک گذاری در چندم دوره رخ میده با تشکر

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام تخمک گذاری شما در روز ۱۸سیکل قاعدگی صورت میگیره ولی میتوانید از روز ۱۶سیکل قاعدگی تا۲۰یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید که اگر سیکلتان ۳۰روزه شد ویا اینکه یکی دو روز عقب انداختید مشکلی پیش نیاید موفق باشید

 158. سهیلا گفت:

  باسلام من زمان قاعدگی تقریبا یا 26 یا 27یا 28 روزه ست.البته قبلا دکتر گفته بود که pcoدارم ولی با خوردن قرص درمان شدم.خیلی آدم استرسی هستم .موندم که چه زمانی برای بارداری اقدام کنم؟آیا اگر بخوام که باردار بشم باید رابطه ی من منظم باشه؟؟؟من آخه خیلی نا منظم رابطه دارم.

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۶ سیکل قاعدگی یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 159. Hanie گفت:

  سلام من ۱سال و نیمه ک ازدواج کردم طبیعی جلوگیری میکردیم نزدیک ۵ماهه ک جلوگیری نمیکنیم دیگه و قصد بچه دار شدن رو داریم اما هنوز خبری نشده ماه قبل پری نشدم خیلی خوشحال بودم ولی از یه طرفم ناراحت چون هرچی تست و ازمایش میدادم منفی بو حتی سونو هم دادم هیچ مشکلی نداشتم حامله هم نبودم تا این ماه پری شدم یعنی ۵۰روز عقب افتاده بودم این چ نشونه ایی هست راهنمایی ام کنید توروخدا

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام این همه استرس واقعا بی مورده. خود استرس عامل ناباروریه . شما تا یک سال زمان برای باردار شدن دارید. ممکنه به خاطر استرستون تاخیر در قاعدگی داشتید. اگر دوباره تاخیر درپریود داشتید و باردار نبودید بهتره برای منظم شدن پریودتون قرص مصرف نمایید . سعی کنید آرامش داشته باشید و از استرس به دور باشید موفق باشید

 160. هدیه گفت:

  سلام من سیکل پریودیم 25 و 26 روزس الان 6 ماهه اقدام کردم برای بارداری ولی هنوز نتیجه ای نگرفتم خیلی نگرانم آزمایشم دادم تخمک گذاری هام مشکلی نداره تاریخ تخمک گذریمم به نظرم 2 روز بعد از پاک شدنم باشه لطفا کمکم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۴ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 161. Hanie گفت:

  ممنونم ولی میشه راهنماییم کنید ک چ موقع اقدام کنم برا بارداری بهتره شما میگید روز تخمک گذاری من اصلا نمیفهمم ک چ زمانی میشه ۱۱ ام پری شدم کلا ۶روز بیشتر نیس چن نفر بهم گفت ۲/۳روز بعداز پاک شدن قاعدگی اقدام کن چن نفرم میگن ۱۲روز دیگش نمیفهمم چیکارکنم کمکم کنید ممنونم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم روزی که شما تخمک گذاری میکنید دقیقا ۱۴ روز بعد پریود میشوید اگر سیکل های قاعدگی شما ۲۶ روزه هست یعنی اگر این ماه ۱۱ دی ماه پریود شدید ماه بعد ۸ بهمن ماه پریود بشوید یعنی از روز اول پریود بشمارید بیایید جلو تا روز اول پریود بعدی این یعنی سیکل قاعدگی شما حالا اگر سیکل های قاعدگی شما بین ۲۶ تا ۳۲ روز میباشد بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید موفق باشید

 162. Hanie گفت:

  ممنونم از راهنماییون متشکرم.

 163. Hanie گفت:

  خب یعنی همون روز تخمک گذاری اقدام کنیم؟

 164. پریسا گفت:

  سلام
  من پریود منظمی ندارم ولی بین 5 تا 15 ماه پریود میشم. ولی هرج حساب میکنم عددی که بدست میارم اشتباهه . به دلایلی دکتر نمیتونم برم.2 ماهه جلوگیری ندارم.
  چطور حساب کنم?

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام اگر بیشتر از ۱۰ روز تاخیر در پریود دار ید بهتر است دارو مصرف نمایید تا پریود شما منظم شود اگر سیکل قاعدگی شما بین ۲۸ روزتا ۳۵ روز میباشد از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۲۰ یک شب در میان برای بارداری اقدام نمایید

 165. بهناز گفت:

  سلام من ۲۷سالمه پریودم هر ۲۴روز یه بار اتفاق میوفته به مدت ۶روز زمان تخمک گذاریم چندم میشه ؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام اگر منطور شما این هست که ۲۴ روز پاک هستید وبعد ۶ روز پریود میشوید یعنی سیکل قاعدگی شما ۳۰ روزه میباشد زمان تخمک گذاری شما روز ۱۶ سیکل قاعدگی میباشد بهتر است از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان بر ای باردار ی اقدام نمایید

 166. پروانه گفت:

  من هر 28 روز یک بار پریود میشوم و دو هفته پیش سقط داشتم میخواهم دوباره باردار شم آیا ضرری ندارد

 167. مرضیه گفت:

  سلام خسته نباشید من روز 6 پریودم تموم شد و روز هفتم بعد از پربودی نزدیکی داشتم و شوهرم منی رو داخل رحمم ریخت
  و بلافصله قرص اورژانسی خوردم امروز دوباره نزدیکی داشتم و همین اتفاق افتاد. روز 10 هم بعد از پربودیمه باید دوباره قرص اورژنسی بخورم؟؟؟ 5 ماهه عروسی کردم اصلا دلم نمیخواد حالا باردار بشم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون. بهتره اگر قصد باردار شدن ندارید روش جلوگیری مطمئنی داشته باشید قرص های اورژانس عوارض زیادی دارند وما سالی یک بار آن هم در مواقع خاص تجویز مینماییم روش استفاده شما کاملا نادرست میباشد

 168. مریم گفت:

  سلام به همگی
  شبتون خوش
  من هم یک سوال داشتم,ممنون میشم که راهنمایی کنید دوستان
  تقریبا هشت سال از بارداری اول من میگذره,تصمیم دارم که باردار بشم,اما اینبار دختر می خوام.توصیه ای اگر هست ممنون میشم که به من هم بگید,

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   توصیه هایی که برای جنسیت خاص داده میشود اصلا صد در صد نیست , تعیین جنسیت دست خداست. بهتره مواد غذایی را که طبع گرم دارند هم خودِ شما و هم همسرتان کمتر مصرف نمایید

 169. هلنا گفت:

  با سلام ببخشید من ۱سالو نیمه ازدواج کردم نزدیک ۵ماهه ک جلوگیری نمیکنیم نمیدونم چرا باردارنمیشم همه ازمایشی هم دادم سونو هم دادم هیچ مشکلی ندارم چیکار خیلی دلم بچه میخواد استرسم ک ی ماهه گذاشتم کنار پریودیمم ک دو الی سه روز شاید نا منظم بشه ینی عقب و جلو بشه اون ماه ۵۰روز عقب افتادم خیلی خوشحال بودم اما دکترم گفت هورمونات نامنظم شده قرصم داد خوب شدم دوباره پری شدم الان با پری قبلی ۱۴روز فرقشه ن ب اینکه دوماه پیش نشدم ۵۰روز عقب افتادم ن ب حالا ک با پری قبلیم ۱۴روز
  پری های همیشگیم ۲۶روزب ۲۶روز بود کمکم کنید چیکار کنم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره استرس نداشته باشید زیرا استرس سیستم هورمونی شما را به هم میریزد زیر نظر پزشکتان دارو مصرف نمایید تا پریودتان منظم شود ضمنا میتوانید با مشورت پزشکان از دار وهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید تا زود تر نتیجه بگیرید

 170. Fariba گفت:

  سلام وعرض ادب به شماخانم دکتر
  من خانمی ۲۴ساله‌ومتاهل هستم که یکسال ازدواج کردم وجلوگیری نداشتم وقصدبارداری داشتم پریودیهام نامنظمه وهمیشه عقب انداختم حالاتحت نظریک دکترمتخصصم سوالم راجبه روزتخمکگذاریمه که نمیدونم کی روزتهمکگذاریمه که زودتربه خواستم برسم حالاداروی متفورمین استفاده میکنم.
  پریودهای ماه های گذشتم به این شکل بوده ۲۳دی و۶آذروماه قبل یعنی آبان پریودنشدم وحالابهمن ماه نمیدانم کی پریودمیشم ونمیدانم کی روزتخمکگذاریمه؟ لطفامنوراهنمایی کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام پریود شما خیلی به هم ریخته میباشد اگر با مصرف متفورمین پریود شما منظم نشده میتو انید با مشورت پزشکان از قرص مدروکسی پروژسترون استفاده کنید تا هم پریودتان منظم شود وهم به باردار شدن شما کمک میکند

 171. الهام گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشین
  من ۲۵ سالمه و ۵ ماهه ازدواج کردم.توی این ۵ ماه جلوگیری نداشتیم اما تاحالا باردار نشدم و پریود نامنظم دارم.
  قابل به ذکر هست که در نوجوانی سوزاک شدید شدم به مدت چند ماه.آیا آن مریضی هنگام نوجوانی هم تاثیری روی باروری داره؟؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون. اگر در نوجوانی درمان شده باشید مشکلی پیش نمیاید اگر بیشتر از ۱۰ روز پریود شما تاخیر دارد بهتر است به پزشک مراجعه کرده تا برای منظم شدن پریودتان دارو مصرف نمایید

  • مریم گفت:

   سه ماهه سیکل٢٨روزه منظم داشتم ولی الان ماه چهارم بخاطر کمی استرس ٢۶ روزه شد.قصد بارداری دارم زمان تخمک گذاریم کی هست؟ لطفا کمکم کنید زیاد وقت ندارم

   • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

    بهتره از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 172. Baran123 گفت:

  سلام من 17 سالمه و یک سال پنچ ماه که ازدواج کردم و دوماه که اقدام به باردار شدن کردم ولی نشدم
  پری های من نامنظمه قرار بود ماه قبل یعنی دهم دی پریودیم اما نشدم تا ،15 و ماه بهمن گفتم 15شروع میشه اما سه روز. زودتر شدم یعنی دوازدهم شدم
  حالا زمان تخمک گذاریم را چطوری بفهمم ؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام شما بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 173. سمیرا گفت:

  سلام
  ببخشید من تاریخ پریودم توی ماه دی وبهمن واسفند به ترتیب ۱۶هم و۱۸هم و۱۶ هم بودن وپریودم هم کلا هرماه یکی یادوروز جلو عقب میشن خواستم ببینم تخمک گذاری من توی ماه اسفندحدودا چه روزیه آخه دوماه هست اقدام به باردارشدم کردم هنوز نشده ( ۲۶ سالمه یدونه هم بچه دوساله دارم ۷سال هم هست ازدواج کردم )

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام شما بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ سیکل قاعدگی یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 174. k گفت:

  سلام . من سه ماهی میشه ازدواج کردم شوهرم بچه میخاد من قبل ازدواجم پریودم نامنظم بود ینی یه ماه ک میشدم بعد سه ماه پریود بعدیمو میشدم دکتر رفتم گفتن فولیکولت ۴ میلی متره و تنبلی تخمدان داری . وزنم ۶۰ کیلوام . یهه جورایی ضعیفم نمیتونم زیاد سرپا وایستم دکتر برای فولیکولم قرص داد ولی من چون از قرص خوشم نمیاد نمیندازم بعد عروسیم هرماه پریود میشم ولی ده روز عقب جلو میفته . یه بار خیلی بی حوصله شدم دمای بدنم صبحا خیلی گرم میشد و ماهیچه های دست و پام خیلی درد میکرد زیر دلم خیلی درد میکرد با اینک از پریود ماه پیشم هنوز دو هفته مونده بود . درست یه هفته و نیم اینجوری بودم ولی ۶ روز زودتر از پریود ماه پیشم عادت شدم و علائمی ک داشتم برطرف شد. نمیدونم چیکار کنم حامله شم از دکتر رفتن هم خوشم نمیاد من تو این سه ماه هم جلوگیری هم ندارم .

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام شما با توجه به اینکه تنبلی تخمدان دارید بهتره {با مشورت پزشک خود} از داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید

 175. زهرا گفت:

  سلام متولد ۱۳۶۲ هستم دوسال ازدواج کردم و قصد بارداری دارم زمان پریودم ۲۰ بود ماه پیش وبعد از ۴ روز چندبار جلوگیری نکردم ولی این ماه تاریخ ۱۲ پریود شدم تا االان همیشه ۲۰ به ۲۰ یا یکی دو روز جلو یا عقب تر پریود میشدم میشه لطف کنید زمان تخمک گذاری رو بهم بگین برای این ماه کی و آیا نیاز هست کار دیگه ای انجام بدم خیلی دوست دارم اگه خدا بخواهد باردار بشم ممنون میشم سریع پاسخ بدین به ایمیلم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره از شب ۹ سیکل قاعدگی تا ۱۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید روزی یک عدد قرص اسید فولیک مصرف نمایید

 176. سعیده گفت:

  سلام. من ۶ هر ماه پریود میشم, زمان تخمک گذاری رو دقیقا نمیدونم. خواهش میکتم زمانرتخمک گذاری کی میشه ؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۱۸یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۱۸یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید.
   موفق باشید

 177. سمیرا گفت:

  سلام من ۲۸ ساله هستم حدود یک سال هست که قصد بارداری دارم ولی موفق نشدم دوره پریودیم منظمه و در سونوگرافی روز ۱۶ سیکل ماهانه فولیکول غالب ۲۲ داشتم حدود ۶ ماه هست که متوجه شدم همسرم واریکوسل خفیف داره و حرکت وتعداد اسپرمها کمتر از حد نرماله و در این مدت داروی پنتوکسیفیلین و ویتامین E روزانه یک عدد مصرف میکنه میخواستم بپرسم که آیا الان وقت آی یو آی هست یا باز درمان با دارو رو ادامه بدیم؟البته زمان تخمک ءداریم رو هم میخواستم بدونم سیکل ماهانم ۳۰ روزست و مدت پریودیم ۷روز..با تشکر

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام زمان تخمک گذاری شما روز ۱۶ سیکل قاعدگی میباشد اما بهتره از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید همسرتان باید مجدد آزمایش بدهد تا مشخص شود با مصرف دارو بعد از ۶ ماه وضعیت اسپرم شان به چه شکلی است بعد از آزمایش میشود تصمیم گرفت

 178. مرجان گفت:

  سلام من يك پسر ٣ سال و نيم دارم العان قصده بارداري دوم دارم به صورت طبيعي هم جلو گير ميكردم واسه بارداري اول هم ٣ماه طول كشيد نا باردار شدم العان حدود ٢هفته نزديكي بدون جلوگيري داشتم و زير شكمم درداي خفيفي دارم احتمال داره باردار باشم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بله احتمال بارداری هست باید صبر کنید اگر تاخیر در پریود داشتید میتوانید از تست بیبی چک استفاده کنید

 179. Parisa گفت:

  سلام.ممنون ازوقتی ک میزارید.من ۲۴فروردین پریودشدم تا ۲۸.میخواستم بدونم زمان تخمک گذاریم کی میشه؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   باید بگید که سیکل قاعدگی خود چند روزه میباشد یعنی فاصله تاریخ پریود شما در ماه گذشته نسبت به این ماه

 180. راحله گفت:

  سلام خسته نباشید من بیست پنجم هر ماه پریود میشم الان هفت ماه اقدام به بارداری کردم ولی هنوز نشدم ماه های اول پر بودم نامنظم شد ولی یک ماه آخر منظم شد یک یا دوروز عقب جلو میندازم میخواستم بدونم روز تخمک گزاریم کی هسته یا برای بار دار شدن باید چکار کنم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید اگر تا ۳ ماه آینده باردار نشدید به پزشک مراجعه نمایید

 181. نادیا گفت:

  سلام یه ساله ازدواج کردم . میخوام حامله شم همسرم دوس نداره و طبیعی جلوگیری میکنه. راستی من دیشب و امشب بعد دسشویی زمان خشک کردنم انگار یه لکه خون کوچیک صورتی پر رنگ همراه با ترشحم با هم قاطی شده به دستمال کاغذی مالیده میشه. این اتفاق فقط یه بار در طول روز و شب برام اتفاق افتاده. این نشونه ی چیه؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام احتمال کم بارداری هست . بهتره منطقی با همسرتان صحبت کنید و عاقلانه تصمیم بگیرید. زیرا بچه دار شدن مسئله ای نیست که بشه از روی احساسات تصمیم گرفت

 182. Mitra گفت:

  سلام من دورهام اكثرا ٢٨ روزه است اينبار براي اقدام از كيت تخمك گذاري مكس ١٤ استفاده كرده ام از روز ١٢ سيكل تا ١٧ سيكل كيت مثبت هست الان من زمان دقيق تخمك كذاريم رو نميدونم اكثرا دو خط همرنگ هست الان خيلي وقته كه اقدام كردم براي بارداري ولي نتيجه ايي نگرفتم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتره از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 183. هانا گفت:

  سلام..من سیکل پریودم 28/30…18فروردین پریود شدم…و13اردیبشت نزدیکی با شوهرم داشتم و به علت پاره شدن کاندوم مقداری منی شوهرم به داخل رحمم ریخت…سری نیم ساعت بعد 2عدد قرص لوونورزسترل 75/. خوردم..و 12 ساعت بعد 1عدد دیگه…ایا احتمال حاملگی هست؟

 184. رها گفت:

  سلام من رابطه داشتم ولی منی داخل واژن ریخته نشد یک هفته قبل پریودیم هم هست ولی قرص جلوگیری خوردم
  دفعات قبل بعد از خوردن این قرص یک مقدار خونریزی داشتم ولی الان بعد سه روز اصلا خون نیومده و پریود هم نشدم
  ممکنه باردار بشم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام خیر احتمال بارداری وجود ندارد بهتره از قرص های اورژانس استفاده نکنید زیرا عوارض زیادی برای شما به همراه دارد صبر کنید شما تا ۳ هفته بعد مصرف قرص وقت دارید که پریود بشوید

 185. ریحانه رضایی گفت:

  باسلام وخداقوت خدمت شما.من 32ساله هستم 8ساله ازدواج کردم تا6سال جلوگیری طبیعی داشتم پارسال بعدازسه ماه ک جلوگیری نکردم باردارشدم ولی به دلیل مخالفت همسرم مجبوربه سقط شدم متاسفانه توی هفته چهارم وامسال دقیقایکسال بعدک مجدداقدام کردم هفته چهارم لکه بینی کم رنگ داشتم تااینکه هفته پنجم خودبه خودسقط شد والان بعدازسه ماه مجددمیخوام اقدام کنم توروخداراهنمائیم کنیدچکارکنم بارداربشم وسقط نشه نیازبه چه تدابیری وازمایشاتی هست.ممنون ازلطف شمااگربه ایمیلم جواب بفرستید.اجرتان بافاطمه زهرا

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون. دوست عزیز سقط عمدی عوارض زیادی دارد و ممکنه عوارض آن شامل حال شما شده باشد از نظر کم کاری تیروئید و انعقاد خون باید بررسی شوید در اوایل بارداری هم باید از شیاف پروژسترون استفاده کنید

 186. عاشق نینی گفت:

  سلام من دوتا بچه دارم ..یه پسر یه دختر …دخترم هشت سال پسرم شش سال دارند…الان سه ساله جلوگیری ندارم ولی باردار نمیشم ..جلوگیریم هم قرص بوده …البته اولین جلوگیری امپول جلوگیری سه ماهه بود بعد به علت اینکه تا شش ماه بعد امپول لکه بینی داشتنچم شروع به قرص خوردن کردم لطفا به من کمک کنید چطور بارپچدار شوم …زمان تخمک گذاریم چه موقع است … همیشه نزدیک به ۱۰روز پریودیم عقب می افته .‌‌‌….ممنون میشم راهنماییم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام با توجه به اینکه شما ۱۰ روز تاخیر در پریود دارید بهتره از روز ۲۴سیکل قاعدگی تا ۲۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید اگر تا ۳ ماه آینده باردار نشدید بهتره از داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید تا زودتر نتیجه بگیرید

 187. Roqaye Alipoor گفت:

  سلام من ۲۴سالمه ٦ساله جلوگیری طبیعی دارم پریودام منظم و علائم تخمک‌گذاری دارم
  ۲_۳روز قبل از پریودلک بینی دارم میخوام دلیلشو بدونم

 188. مرجان گفت:

  سلام. من ۲۴ سالمه ۳ ساله ازدواج کردم جلوگیری طبیعی داشتیم الان ۱۱ ماهه اقدام به بارداری کردیم ولی هنوز موفق نشدیم. پریودم نامنظمه مثلا ۹\۱ و ۶\۲ و ۴\۳ زمانی هست که پریود شدم. هر دفعه سمت چپ شکمم درد میگیره و گرم مزاج هستم. شوهرم تا دو سال مصرف ترامادول داشته ولی نزدیکه دوساله پاکه. ایا امکان داره دیگه باردار نشم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتر است از روز ۱۰سیکل قاعدگی تا ۱۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید ونکته نکته دیگر آنکه بهتر است همسر شما آزمایش اسپرم بدهد

 189. ترمه گفت:

  با سلام
  من 33 سالمه دوساله که ازدواج کردم قبل از ازدواجم پریودی منظمی نداشتم بعد ازازدواج چند ماهی منظم بود و سیکل 30 روزه…الان 3 ماهه پرید نشدم. آمپول پروژسترون زدم و 50 تا قرص متفورمین واسم گرفته.. قصد بارداری دارم تو تیر ماه؛ میخواستم بدونم برای بارداری بعد از پریودم کی اقدام کنم؟ و اینکه من قبلش متفورمین استفاده کردم مشکلی پیش نمیاد؟ اگه یک ماه قبل از بارداری اسید فولیک استفاده کرد مدت کوتاهی نیست؟ چون شنیدم باید 4 ماه قبل شروع کرد. و دیگه اینکه آیا روزه باعث نمیشه ضعیف بشم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام خیر مشکلی پیش نمی اید مهم این است که در ۳ ماهه اول بارداری قرص اسید فولیک یک میلی گرمی مصرف کنید مدت مصرف شما کوتاه نیست میتوانید روزه بگیرید در وعده های سحر و افطار رژیم غذایی مقوی ومغذی داشته باشید

 190. فرشته گفت:

  سلام
  من اینبارسیکل پریودم ۳۵ روزه بوده تاریخ تخمک گذاری من چه روزی میشه؟
  من یکساله اقدام به بارداری کردم و موفق نشدم
  ازمایش همسرم نشون داده قدرت اسپرمش پایینه باید چیکار کنیم؟
  باتشکر

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   اگر سیکل شما ۳۵ روزه باشد زمان تخمک گذاری شما روز ۲۱سیکل قاعدگی شما می باشد همسر شما باید زیر نظر متخصص ارولوژی دارو مصرف کنند

 191. مرجان گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۲۴ سالمه ۳ ساله ازدواج کردم جلوگیری طبیعی داشتیم ۱۱ ماهه اقدام به بارداری کردیم ولی هنوز موفق نشدیم پریودیم نامنظمه مثلا ۹\۱ و ۶\۲ و ۴\۳ زمانی هست که پریود شدم . شوهرم دو سال مصرف ترامادول داشته ولی نزدیک دوساله و نیمه ترک کرده ایا امکانش هست ک دیگه باردار نشم. ممنون میشم راهنماییم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون. بهتر است از روز ۱۰ سیکل قاعدگی تا ۱۶ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید اگر تا ماه اینده باردار نشدید بهتر است به پزشک مراجعه نمایید تا برای همسر شما آزمایش اسپرم درخواست داده شود و روند تخمک گذاری خود شما نیز بررسی شود البته در زمان تخمک گذاری باید سونوگرافی انجام دهید

 192. Zahra گفت:

  سلام۲۶سالمه برای بارداری اول اقدام کردم همون ماه اول باردارشدم ولی چندهفته بعدخودبه خوددفه شد وخونریزی پیداکردم ساک فقط تشکیل شده بود میگفتند نسبت به تاریخ پریودت رشدنکرده دوهفته دیگه بیا ولی به یه هفته نرسیدخونریزی پیداکردم ولی دوبارازمایش بتا قبل سونودادم رشدش خوب بود نمیدونم چرااینجوری شد باشوهرم فامیل هستیم امکان داره بارداری بعدی این مشکل پیش بیاد؟؟؟؟ مشکل ژنتیکی توفامیل نداریم
  چندوقت بعدمیتونم بازاقدام کنم؟؟؟؟
  یکم خرداردخونریزی سقط داشتم بااین شرایط زمان تخمک گذاری من چه موقع میشه؟؟؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام نگران نباشید خیر این طور نیست که در بارداری بعدی شما هم این مشکل مجدد تکرار شود ۳ ماه دیگه مجدد میتوانید برای بارداری اقدام کنید

 193. فرشته گفت:

  سلام خانم دکتر من الان روز سوم پریودیمه,یعنی سه شنبه پریود شدم,.دفعه قبل هم ۲۴اردیبهشت بود وتا روزهفتم ادامه داشت,.دفعه قبل هم ۲۵فروردینه بود وپریودیم منظمه,الان میخواهم اقدام کنم میشه بگین کی خوبه تاریخ بگین,.مرسی,

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   شما روز ۱۵ سیکل قاعدگی تخمک گذاری دارید اما بهتر است از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۱۶ سیکل قاعدگی یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 194. الناز گفت:

  سلام ببخشید یه سوال من دقیقأپریروز کامل لکم خوب شد امروز رابطه همراه با ارگاسم داشتم. میخواستم بدونم باز باید قرص بخورم؟ آخه بچه میخوام ولی نه بدون برنامه ریزی، البته ۲سال ازدواج کردم و بصورت طبیعی جلوگیری میکردیم و یه بار چند ماه پیش قرص خوردم چون بعدش پشیمون شدیم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام دوست عزیز سوال شما واضح نیست منظور شما چه قرصی است

 195. منصوره گفت:

  سلام خسته نباشید طاعاتتون قبول
  من چند ماه هست برای بارداری دوم اقدام میکنم که متاسفانه به نتیجه نرسیدم تاریخ پریودهای من در اسفند25
  در فروردین28
  در اردیبهشت25
  و در خرداد23 بوده لطفا زمان تخمک.گذاری من را بفرمایید
  ضمنا آیا آمپول یا قرصی هست که باعث دو قلو زایی بشود؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام بهتر است از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ سیکل یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 196. زهرا گفت:

  سلام.
  برای هرچه زودتر باردار شدن میتونم بدون تجویز پزشک (یعنی سر خود)از قرصهای کلومیفن یا متفورمین استفاده کنم؟
  یا استفاده اونها ضرر داره؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   من شرح حال کامل شما را ندارم بهتر است زیر نظر پزشک دارو مصرف کنید

 197. ailin گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من هفده سالمه نه ماه پیش ازدواج کردم جلوگیری طبیعی کردیم الان یک ماهه اقدام کردیم ازبعد ازدواجم پریودیام خیلی منظم بود سیکم سی الی بیست نه روزه در تغییر بود دهم هر برج میشدم بعد ک یک ماه پیش اقدام کردم پریودم افتاد عقب پریود نشدم خوشحال فکر کردم حامله ام ازمایش دادم منفی بود بعد رازیانه خودرم همون روز ک 29خرداد بود پریود شدم بعد از چهار روز پاک شدم الان نمیدونم زمان تخمک گذاریم کی هست ک اقدام کنیم خاهشاااااااااا اگ میشه بهم بگید ک کی زمان تخمک گذاریم هست.مرسی بابت سایت خوبتون

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام شما بهتر است از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۲۰ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 198. فرشته گفت:

  باسلام وخسته نباشید,خیلی ممنون از سایت خوبتون,یه سوال من کیت تخمک گذاریم ۴روز دوخط پررنگ و واضح بود من هم اقدام کردم یعنی چه,چند روز پر رنگ میمونه دوخط

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   یعنی اینکه تخمک آزاد شده وبه مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت تخمک قابلیت بارور شدن دارد

 199. zhizhi گفت:

  سلام خسته نباشید.من 1سالو نیمه ازدواج کردم و3ماهی میشه که جلوگیری نکردم.پریودی همیشه نامنظم داشتم.چندسال پیشم بهم گفتن که تنبلی تخمدان دارم.ولی الان 20روز از پریودی قبلیم گذشته و نشدم.تستم چندبار دادم ولی منفی بودی بعضی وقتا یه دردی زیر شکمم احساس میکنم شبیه پریودی.و تموم صورتمم جوش زده.الان سوال من اینه ایا تنبلی تخمدان خوب میشه؟و ایا من به سختی میتونم حامله بشم؟؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   بله می توانید باردار شوید تنبلی تخمدان درمان دارویی دارد وبا مصرف دارو رفع میشود

 200. Salma گفت:

  سلام ببخشید من 30سالمه 2ساله ازدواج کردیم
  میخام اقدام کنم برای بارداری هفته پیش سوال کردم ولی متلسفانه هنوز جوابمو ندادین
  من 12هر ماه پریود میشم و 7 روز طول میکشه
  میشه تاریخ دقیق تخمک گذاری را بی زحمت به من بفرمایید
  باتشکر

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   بهتر است از روز ۱۴ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 201. لیدا گفت:

  پارسال چون بچه نمیخاستیم چندبار قرص اورژانسی خوردم شاید10الی15 قرص اورژانسی خوردم الان تو این دوساله هر شیش ماه یکبار پریود شدم الان هم بچه میخایم ولی بچه دار نمیشم ازمایش هم دادم هیچ مشکلی نداشتم خیلی هم استرس دارم واز پارسال هم 15کیلواضافه وزن داشتم توروخدا بگید مشکلم چی هست ومن نمیدونم روز تخمک گزاریم کی هستش

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   شما بهتر است وزن خود را کاهش دهید وبرای منظم شدن پریودی خود زیر نظر پزشک دارو مصرف نمایید تا زودتر نتیجه بگیرید

 202. a.a گفت:

  سلام خسته نباشین
  ببخشید میشه ساده تر هم توضیح بدین که کدوم روز باید برا حامله شدن نزدیکی کرد؟؟
  مثلا فرض کنیدمن امروز پریودم تموم شد و خونریزی تموم شد
  چند روز بعدش نزدیکی برا حامله شدن رو انجام بدم؟؟؟

  • سایه گفت:

   بستگی به سیکل پریودیت داره ،که دقیقا روز تخمک گذاریت رو تشخیص بدی .اونوقت از دو روز قبل از تخمک گذاری میتونی نزدیکی داشته باشی

  • سحر گفت:

   سلام من پنجم پریود میشم 7روزه اس پریودم ..ماه بعد باز پنجم پریود میشم و7روزه..تخمک گزاری من کی میشه؟؟میشه راهنمایی کنید؟؟

   • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

    سلام، سیکل شما 30 روزه است و روز تخمک گذاری شما تقریبا روزهای 15-18 است.

 203. پریسا گفت:

  سلام ٢٥سالمه ٣ساله ازدواج كردم
  جلوگیری با کاندوم می کردم و قصد بارداری دارم. در حال انجام ازمایشات قبل بارداری هستم. ازمایش خون دادم مشکلی نبود جز کمبود ویتامینd و كم خوني. ازمايش پاپ اسمیر دادم و چون عفونت داشتم دکتر گفتن بعد رفع عفونت ازمایشو بدم ولی قرص و ژل استفاده کردم ۱۰روز ولی به نظرم هنوز رفع نشده . زمان پریود من خیلی نامنظه: ۱۲-۸-۱۰-۱۴ ماه و این ماهم که شانزدهم ماهه و هنوز پریود نشدم (پریودهام ۸روزه و۹روزه وتا ۱۳روز هم میرسه). خیلی استرس دارم ، با این صحبتها من کی میتونم اقدام کنم برای بارداری و زمان تخمک گذاری من کی هست؟ من باید چه آزمایشات دیگری انجام بدم؟؟؟؟؟
  سوال دیگه برای کمبود ویتامینd و كم خوني دكترم چیزی تجویز نکردن فقط گفتن برای ویتامین امپول بزن. و تو سایتی همسرم خوندن که اقا هم باید قبل بارداری تحت نظر باشن تا مشکلی نداشته باشه سوال اینه چه دکتری باید برن؟
  من باید چه آزمایشات دیگری انجام بدم؟؟؟؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام نیازی به آزمایش دیگری ندارید فقط باید دندانهای شما سالم باشد. همسرتان نیازی به آزمایش ندارد قرص اسید فولیک و ویتامین دی استفاده کنید بهتر است از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۲۰ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 204. سمانه گفت:

  سلام خسته نباشی
  من نزدیک ب دوسال عقد کردم و رابطه داریم (ی سال از عروسی مون میگذره)19 سالمه از وقتی ک پریود میشم نامنظم دورم.خیلی کم پیش میاد ب موقع بشم اکثرا ۳۵ تا ۴۰ روز فاصله دارن.الان دو سه ماه میش ۱۹ هر ماه میشدم ک این دفعه ۲۱ ام شدم.پزشک رفتم سونو و ازمایش دادم همه چی طبیعی بود فقط یکم سطح تستوسترونم بالا بود ک قرص مارولین ب مدت سه ماه مصرف کردم(قبلا هم قرص بهم داده بودن و یکی از پزشکا گفته بود تنبلی تخمدان دارم)الان نمیدونم واقعا مشکل من چیه ؟؟!!کمکم کنید

 205. النا گفت:

  سلام، خسته نباشید، من 28 سالمه و دوره سیکلم 23 روز به مدت 3 روز هستش، میخواستم ببینم روز تخمک گذاریم چندم از سیکلم هست، چه موقع از کیت استفاده کنم، برای دختردارشدن کی نزدیکی داشته باشم. تشکر

 206. Zahra گفت:

  سلام پسرم ۶سالشه من تقریبا یک سال اقدام ب بارداری مجدد کردم البته فقط ماههای اول مرتب نزدیکی داشتیم
  تمام ازمایش ها و سونوگرافی هم انجام دادم ولی خداراشکر مشکلی نداشتم
  من تقریبا بین ۱۸ تا ۲۰ روز یکبار پرید میشم
  میشه سیکل قاعدگی منو بگید
  خیلی دلم میخاد دوباره باردار بشم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   اگر بیست روز پاک هستید و۷ روز پریود یعنی سیکل قاعدگی شما ۲۷ روزه می باشد بهتر است از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۶یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید با توجه به شرح حال ذکر شده واینکه دچار نازائی ثانویه شده اید بهتر است همسر شما آزمایش اسپرم بدهد

 207. یاسمین گفت:

  سلام خسته نباشید من سیکلم از نظر خودم منظمه و مرتبا در چرخشه آیا این طبیعی است

 208. ترمه گفت:

  سلام
  من 32 سالمه 2 ساله ازدواج کردم 7،8 ماهه پریدم نامنم شده یه دوره متفورمین استفاده کردم ماه پیش اقدام کردم اما نشد میخوام سونوگرافی انجام بدم که تاریخ تخمک گذاریم مشخص بشه
  . چند روز بعد از اتمام پرید سونو انجام بدم؟ اندازه فولیکول باید چقدر باشه که تخمک آزاد بشه؟ ممکنه پرید بشی اما تخمک گذاری انجام نشه؟ ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   اول باید پریودی خود را با مصرف دارو منظم کنید زمان تخمک گذاری شما بستگی به سیکل های قاعدگی شما دارد که چند روزه باشد

 209. shiva گفت:

  سلام من دوره قاعدگیم یکی دوروز تاخیر داره و پنج روز خون دارم و2روز لک میخوام بدونم برای پسردارشدن چ زمانی باید اقدام کنم و زمان تخمک گذاریم کیه …ممنون

 210. پری خانوم گفت:

  سلام خسته نباشید من سیکل پریودیم 29 30 روزه هست زمان تخمگ گذاریم از روز 13 الی 16 17 ام میشه؟ دراین زمانها احتمال بارداری قوی هست؟ راستی کیست فولیکولی کوچکی در تخمدان راستم هست که دکتر برام مارولین نوشته و آزمایشات قبل بارداری ک میخام بدم گفت بعداز اتمام قرص خوریت تا3ماه اقدام کن و بیا ببینمتون. سوالم اینه که آیا مگه اثر قرص ضدبارداری تا2 3 ماهی طول نمیکشه که امکان بارداری دراین مدت وجود نداره بنظرخودم بهتر نیست بعد حداقل4 ماه پس از اقدام برم پیش دکترم؟ اینا به چه صورت هستن ممنون میشم راهنماییم کنید
  تشکر

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   شما تا ۶ ماه برای باردار شدن زمان دارید اثر قرص ضد بارداری فقط تا زمانی است که شما دارید قرص مصرف می کنید با قطع قرص و پریود شدن اثر ان از بین می رود بهتر است از روز ۱۲ سیکل قاعدگی تا ۱۸ یک شب در میان برای بارداری اقدام کنید

 211. الهام گفت:

  سلام خانوم
  بنده بعد 29 سالمه یک سال و نیم هست ازدواج کردم بنده چهار ماه اقدام به بارداری دارم ماه قبل دو هفته پری عقب افتاد و باردارم نبودم دکتر آمپول پروژسترون داد و یه هفته بعد پری اومد برا روز چهاردهم پری هم آمپول hcg دادن امروز باید تزریق کنم ولی سرماخوردگی شدید دارم باتوجه به اینکه بدنم ضعیف شده امکانش هست تخمک بعد از تزریق آزاد نشه؟چن ساعت بعد از تزریق آمپول باید نزدیکی داشت؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام، این امپول ربطی به سرماخوردگی شما ندارد، و چون شما روز 14این را تزریق میکنید شانس زیادی برای باروری دارید، پس از همون روز 14یعنی دوازده ساعت بعد نزدیکی داشته باشید و بعد از آن یک شب در میان. چون اسپرم ها حدود دو روز در بدن شما زنده می مانند. پس شانس زیادی دارید، البته تا روز 18-20 نزدیکی مکرر داشته باشید.

 212. Liela گفت:

  سلام من پریودام اول هرماه هست (یعنی اولین روز ش اول هرماه یایک روز قبل میشه.) و باقرص منظم شده . چه موقع برای دختردارشدن نزدیکی داشته باشم ؟ و اینکه من حدودسه ماه پیش قرص راکوتان خوردم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   قرص راکوتان را در زمان بارداری و یا اقدام به بارداری مصرف نکنید اما سه ماه پیش مشکلی ندارد!برای دختر دار شدن هم باید در زمانی که واژن اسیدی هست اقدام کنید یعنی در 3روز قبل از تخمک گذاری،البته این ها صد درصد نیست

 213. سما گفت:

  باسلام من ۷ ماه ازدواج کردم فقط یک ماه جلوگیری کردم قبل از ازدواج طبق ی تصادف لکه بینی گرفتم چون یکی از هورمونام سطحش بالا رفت رفتم زیر نظر دکتر ی دو سه ماه طول کشیدتا لکه بینی رفع شد و پریودیم منظم شد ۱۰ به ۱۰ اما روماه بهم ریخت ی بار با ۱۵ روز تاخیر این ماه مهرماه با ۷ روز تخیر من میخام باردار بشم سونو دادم رحمم سالمه باید چکار کنم بچه میخام لطفا راهنمایی کنید الان هیچ دارویی نمیخورم البته استرس هم خیلی دارم و شوهرم آز نداده نمیدونم تخمدانم فعاله یا ن موقع پ ر ی ودی تاریخ تخمک گزاریم کی هست ؟؟؟؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام،اول اینکه شما هرچه بیشتر استرس داشته باشید تخمک ازاد نمیشود و اگر از نظر تخمدانی سالم بوده اید،این تاخیر در پریود میتواند بعلت استرس باشد پس دلیلی برای ناباروری نیست،آزمایش اسپرم آنالیز حتما انجام دهید ،بعد از ان بدون استرس روز 14-18دوره پریود یک شب در میان نزدیکی کنید
   برای تاریخ دقیق تخمک گذاری از کیت تخمک گذاری استفاده کنید

 214. نرگسي گفت:

  با سلام، تاريخ پريودي من در يه ماه 10 يه ماه 14 يه ماه 17 يا ممكن چند روز زودتر از تاريخ ماه قبلي پريود بشم ميخواستم بدونم تاريخ تخمك كذاري من چه روزهايي هست با تشكر

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   اگر دوره مشخص ندارید برای اثبات تخک گذاری باید از سونو سریال و کیت تخمک گذاری استفاده کنید اگه دوره شما 28-30روزه است بین 14-16قاعدگی روز تخمکگذاری است

 215. زینب گفت:

  سلام.دوساله ازدواج کردم.۱۹ سالمه.قصد بارداری دارم چه آزمایش ها وکارهایی برای قبل از حاملگی لازم است؟و پریودم معمولا چهار تا پنج روز اختلاف میفته.زمان تخمک گزاریم کی هست.راهنماییم کنید ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   اگر در خانواده سابقه بیماری ژنتیکی ندارید ،ازمایشات قبل از بارداری بصورت روتین شامل تست کامل است که توسط پزشک نوشته شود و اینکه از یک ماه قبل 400میکرو گرم اسیدفولیک مصرف کنید و وزن خود را به ایده ال برسانید. اگر دوره 26دارید از روز 12_16یک شب در میان نزدیکی کنید

 216. زهرا گفت:

  سلام. ۲۰سالمه یک سال و هفت ماهه ازدواج کردم . قاعدگی هام نامنظم بوده همیشه ولی شهریور هیجدهم شدم این ماه هم همین تاریخ .از ۲۵ شهریور اقدام به بارداری کردم ولی امروز پریود شدم دلیلش رو نمیدونم. تخمدانم کیست سازه. ولی دکتر گفت که برا بارداری مشکلی نداری. حالا میخوام بدونم تخمک گذاری من چه موقع هستش ؟ و از چند روز قبل تخمک گذاری اقدام کنم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام،اگر منظور شما این است که دوره 28_30روزه هست در روز 14-18نزدیکی یک شب در میان داشته باشید اما این کاملا مشخص نیست،هر زمانی میتواند تخمک ازاد شود.
   با یک ماه نزدیکی که نمیتوان انتظار صد درصد داشت،پس چند ماه اقدام کنید

 217. شقایق گفت:

  سلام خسته نباشید من یکساله ازدواج کردم که دو ماهی میشه قصد باردار شدن دارم و ازاد گذاشتم من تمام ازمایشهای قبل بارداری رو دادم و هیچ مشکلی هم ندارم و نزدیک یکسال میشه که یدوفولیک و ویتامین میخورم البته زیر نظر پزشک شوهرم هم ازمایش داده ایشون هم مشکلی ندارن اما هنوز باردار نشدم سیکل قاعدگی من 30 روزست به مدت 6 روز پریود میشم البته من قبل ازدواج مدت زیادی کیست تخمدان داشتم و قرص ld مصرف میکردم ایا اونم تاثیری داره

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   قرص LD حداکثر تا 12ماه تخمک گذاری را به تعویق می اندازد ولی باعث ناباروری نمیشود،نزدیکی شما باید بین روز های 14-18 به صورت یک شب در میان باشد،استرس را از خود دور کنید و نگران نباشید تا انشالله بادار شوید

 218. سارا گفت:

  سلام.من سیکل قاعدگیم 28روزس ینی روز 28م پریود میشم
  اما بعضی وقتا که فعالیت سنگین دارم یه روز زودتر پریود میشم وقتاییم که بدنم ضعیف میشه مثلا ماه رمضان دوروز عقب میفته این اشکال نداره؟طبیعیه؟تورو خدا جواب بدین.همچنین زمان نزدیکیم کی باید باشه برا باردار شدن؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   نه عزیزم،با 1_2روز اختلاف که جای نگرانی نیست چون هرمون های بدن با هر تغییر وضعیتی تغییر نشان میدهند.
   بین روزهای 14-16یک شب در میان

 219. Parisa گفت:

  من یک ماه قرص های مربوط به درمان معده خوردم و الان میخوام بدونم اگه باردار شده باشم تو این مدت مشکلی به وجود میاد؟؟
  تو دوره ای که اقدام به بارداری میشه از هیچ قرصی نباید استفاده کرد؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   اغلب قرص های معده بی خطرن و انشالله که مشکلی بوجود نمی اورند. در دوره بارداری هر قرصی باید با مشورت پزشک مصرف شود و به طور خودسرانه نباید قطع کنید

 220. فایزه گفت:

  سلام خسته نباشید’عزیزمن پریودیم منظم هست این ماه اقدام برای بارداری کردن یعنی۲۶برج پریودشدم و۲تموم شد پریودیم و من۱۲برج اقدام کردم،ودقیقا۶روزبعدخونریزی داشتم خونریزیم۲روزبودو بعدتمام شدلکه بینی قهوه ای دارم ‘بی بی استفاده کردم منفی بود!الان مشکل چیه باردار نیستم ??

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   صبر کنید تا زمان پریود بعدی که رسید اگر پریود نشدید ازمایش خون دهید

 221. Fati گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دورهی سیکل قاعدگیم 29روزه بود اما این ماه 34روزه شد میخاسم بدونم موقعی تخمک گذاریم کیه؟؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   اگر همیشه 29روزه هستید 14-16سیکل قاعدگی، ولی اگر 34روزه هستید 17-20! البته دوره ای که اکثرا هستید را در نظر بگیرید

 222. ریحانه گفت:

  سلام من عادت ما هانم 30روز هست نمیدانم چه روزی برای بارداری اقدام کنم از زوز چندوم پاکی میتوان اقدام کنم اگر میشه راهنمایی کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   دقیقا که تخمک گذاری مشخص نیست چه زمانی اتفاق می افتد،اما شما از روز 15-18میتوانید تخمک گذاری داشته باشید،یعنی اگر هفت روزه باشید از روز هشت پاکی

 223. عاطفه گفت:

  سلام خسته نباشیدمن۱ساله ازدواج کردم وباکاندوم جلوگیری داشتم۲ماه پیش رفتم دکترکه اقدام کنم برای بارداری گفت یه کم عفونت داری کلیندامایسین دادبهم ک خوب شدم.اما۱هفته هست ک حس میکنم واژنم خشک شده وعفونت گرفتم امروزم ک موعدپریودم هست علایمی ندارم.خاستم بپرسم آیاعفونت مانع بارداری و پریودی میشود؟تخمگ گذاری من دقیق کی میشه؟
  ۲۱/۲۱/۲۴/۲۵/۲۶
  ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عفونت مانع بارداری نمیشود اما بر پیامد های بارداری اثر منفی دارد پس قبل از بارداری باید حتما درمان شود!
   علامت عفونت خشکی واژن نیست،و برای اینکه بدانید عفونت دارید یا نه حتما پزشک تشخصی میدهد.
   دقیق که نمیتوان گفت تخمک گذاری چه زمانی است ولی در شما تقریبا 15-18سیکل قاعدگی است

 224. ساحل گفت:

  سلام من 19ساله هستم و یک ساله ازدواج کردم میخوام باردار بشم پریودمم منظمه و 20روز یک بار پریود میشم یعنی همون 27روز سیکل قاعدگیم هست برای پسردار شدن باید چه زمانی اقدام کنم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   برای پسر دار شدن باید در روز تخمک گذاری که برای شما 14-16است نزدیکی داشته باشید و دخول عمیق صورت گیرد و زن به ارگاسم برسد، البته تمام این ها احتمالی است و توقع صددرصد نداشته باشید،زیرا که همه چیز دست خداست

 225. مهپاره گفت:

  سلام وقت بخیر
  من‌ ۲۶ سالمه و متاهل طول قاعدگیم ۲۹ روزه هست من با توجه به اینکه کیت مان تخمک گذاریم ۱۶ سیکلم رو نشون داده ولی اصلا هیچ خبری از ترشحات نیست
  لطفا منو راهنمایی کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   اگر کیت روز تخمک گذاری را نشان داده است شما نزدیکی منظم داشته باشید،همیشه که نمیتوان تمام علائم را با هم داشت

 226. درنا گفت:

  سلام.خسته نباشید.
  من ۴ماه ازدواج کردم توی این ۴ماه منظم اقدام کردم برای بارداری ولی نمیدونم چرا جواب نداد…اینم بگم که قبلا پریودهام کاملا منظم و مشکل کم خونی و کیست اینا هم ندارم.دکتری ک مد نظرمه ۳ماهه رفتن خارج چون میخام تحت کنترل ایشون باشم فعلا دکتر دیگه ایی نرفتم تا ایشون این ماه برگردن.بعد از بین رفتن بکارتم پریودم سیکل اولش ۴۰روز شد دومی هم ۲۸ روزه این ماه هم منتظرم ک جواب بگیرم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   نگران نباشید ،اگر سن شما زیر 35است تا یکسال فرصت دارید و اگر بالای 35سال باشید تا 6ماه! پس هنوز دیر نشده و اگر بعد از این مدت باردار نشدید حتما خود و همسرتان چک شوید

 227. الهام گفت:

  با سلام
  من دو سال ازدواج کردم و الان حدود یک ماه است جلوگیری ندارم ولی باردار نشدم البته پریدام خیلی نامنظم مثلا گاهی اوقات دوماه یک بار پریود میشم کیست هم سونو دادم ندارم هرچند قبل ازدواج داشتم با دارو برطرف شد ولی بی نهایت استرسیم.آیا به دلیل استرس و فشار روحی پریودام تا این حد تاخیر داده و نامنظمه؟یا مشکل دیگه ایست؟و آیا اصلا باردار میشم با این وضع؟لطفا راهنمایی کنید خیلی نگرانم و شوهرمم خیلی بهم فشار میاره برای بارداری..

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام، اول اینکه با یک ماه نزدیکی نمیتوان انتظار بارداری داشت شاید زمان نزدیکی شما اشتباه بوده یا اصلا در این یکماه تخمک گذاری نداشته باشید!
   عامل استرس که به آن اشاره کردید عامل بسیار مهمی است زیرا هم باعث میشود تخمک ازاد نشود و هم سیستم هرمونی را بهم میریزد،پس هم در وسط سیکل نزدیکی منظم داشته باشید و استرس را از خود دور کنید تا باردار شوید.

 228. پگی گفت:

  سلام من ۲۶ سالمه ویه پسر ۵ساله دارم امسال تصمیم گرفتم باردار بشم. مهرنزدیکی داشتم دوره پریودیمم ۲۸روزه هست و خونریزیم ۴روز هست…….به امید اینکه این ماه پریود نشم. ولی متاسفانه پریود شدم سر وقتش. وآز هم دادم منفی بود ….امکانش هست توآبان بارداربشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام،عزیزم با یک ماه نزدیکی که نمیتوان صد درصد توقع باردار شدن داشت یا اینکه فکر کنید نابارور هستید ،شاید در این ماه تخمک ازاد نکرده باشید،نزدیکی منظم داشته باشید تا باردار شوید

 229. الناز گفت:

  سلام. من تقریبا دوساله ازدواج کردم .هر سیکل قاعدگیم هم ۲۹ روزه است. قصد بارداری دارم. ترجیحا میخوام پسر باشه. همیشه نه روز بعداز پاکی ترشحات کشدار دارم.این بار که قصد باردار شدن داشتم اینطور نبود.از کیت هم استفاده کردم سه تا از تست ها یک خط پررنگ ویک خط کمرنگ نشون دادن. تست چهارم خط کمرنگ پایینی پررنگ تر شده بود ولی نه مثل بالایی. تست پنجم که آخرین تست بود دوباره کمرنگ شده بود. زمان تخمک گذاری من چه روزی بوده؟؟؟؟ خواهشا جواب بدید.ممنون.

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام،وقتی هر دو خط پر رنگ شود یعنی شما تخمک گذاری داشتید، وقتی به تدریج خط ها کم رنگ تر میشوند یعنی از تخمک گذاری دور میشوید،پس ماه بعد مجددا از کیت استفاده کنید. شاید یا زمان استفاده شما اشتباه بوده یا تخمک ازاد نشده، پس مجددا چک کنید

 230. فایزه گفت:

  سلام خسته نباشیدمن قبلا سوالمو مطرح کردم خدمتتون گفتم ۲۶ماه قبل پریودشدم و ۲ تموم شددقیقا۱۲ اقدام به بارداری کردم ۶روز بعدخونریزی داشتم اونم ۲روز فقط و تاالان که۱۴برج هست هنوزپریودنشدم بی بی چک یک خط پررنگ و یک خط کمرنگ هست ازمایش ۵روزپیش دادم بتا۱بود.
  ممنون میشم بفرمایید چه اقدامی انجام بدم ؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   اگر تیتر بتا 1بوده است که باردار نبودید،باید به پزشک مراجعه کنید که قرص یا امپول برایتان تجویز کنند تا پریود شوید

 231. رصوان گفت:

  سلام من ۳۲ساله و مجرد.همیشه پریودم نامنظم بوده و هست اگه سیپروترون کامپوند نخورم ممکنه چند ماه هم پریود نشم .وقتی پریود نمیشم موهای زایدم خیلی زیاد میشه .مشکل من چیه و چ اقداماتی باید انجام بدم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام اول یک سری آزمایشات هرمونی کامل و سونو تخمدان انجام دهید و حتما پرولاکتین چک کنید که ببینید مشکل شما از چیه،بعد جواب ازمایشات را ارسال کنید تا علت مشخص شود

 232. مس گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من ۷روز کامل پریود میشم و قبل و بعدش هیچ لکه ای ندارم
  من قبلا همیشه سیکلم ۲۸روزه بود. بعد از اردواج ۴ماه قرص جلوگیری استفاده کردم که باعث شد سیکلم بهم بریزه. الان ۱ساله قرص استفاده نمیکنم ولی سیکل پریودم بین ۲۸ و ۲۹ روز متغیره. اگه میشه راهنمایی کنید که روز تخمک گذاری من چندمه؟ در ضمن نزدیکی قبل از تخمک گذاری انجام بشه بهتره یا همزمان با تخمک گداری؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   روز تخمک گذاری شما روز 14-18است از ابتدای روز تخمک گذاری تا اخر زمان تخمک گذاری یک شب در میان نزدیکی کنید

 233. ریحانه گفت:

  سلام خسته نباشید من مردادماه اقدام کردم باسیکل 26-27 روزه که بایک ماه اقدام حامله شدم ولی درهفته ششم سقط شد رفتم دکتر ازمایشاتم خوب بود ولی کم خونی داشتم وهمسرم ازمایش هاش خوب بود بهم گفتن به علت رشد نکردن جنین سقط شده الان دوباره میخوام اقدام کنم ولی میترسم دوباره تکرار بشه
  میشه لطفا راهنمایی کنین؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون
   عزیزم مشکل حاملگی قبلی شما چیز تکرار شونده نیست،فقط آهن،اسیدفولیک و مکمل ها قبل و طی بارداری فراموش نکنید و حدود شش ماه صبر کنید و بعد اقدام به بارداری کنید تا بارداری سالمی داشته باشید

 234. nc.mgh گفت:

  عزیزم من پزشک هستم و اتفاقی نوشته شما رو {در این سایت} دیدم. اگر بررسی های هورمونی و غیره رو انجام دادید و مشکلی نبوده تاکيد میکنم بررسی ها انجام شده باشه، از روز۱۷بعداز شروع قاعدگی (لکه بینی پیدا نکرده باشيد) قرص مدروکسي پروژسترون 5ميلي رو هر8 ساعت تا ۱۰ روز بخورید. بهمراه اینکه مرتبا از یکی دو روز قبلِ تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید.
  ظرف مدت یک هفته هم که از نزدیکی وتخمک گذاری تون گذشته بود با آزمایش بی بی چک تست کنید اگه حامله شديد تا ماههاي اولم باید قرص رو ادامه بدید. اگه نشدید ظرف شکرگزاری قطع کنید و سیکل هاي بعد رو هم بهمین منوال ادامه بدید
  انشالله موفق باشيد

 235. سمیرا گفت:

  سلام خسته نباشیدمن دوساله ازذواج کردم وقرص ال دی میخورم باهمسرم فامیلیم ژنتیکمون ۸\۸ الان من میتونم بارداربشم پریودم مهرما۶بود اما آبان ۱۱ تخمک گذاری من کی میشه

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون
   شما باید از سه ماه قبل از بارداری برای مراقبت به مشاور ژنتیک مراجعه کنید تا بارداری و جنین سالمی داشته باشید.
   شما طول سیکل خود را ذکر نکرده اید ولی اگر سیکل شما 35روزه باشد 16-20روز تخمک گذاری شما است

 236. مرضیه گفت:

  سلام.من خرداد امسال درسم تموم میشه.و بعدش قصد داریم بچه دار بشیم.خواستم ببینم بهترین ماه و فصل برای اقدام به بارداری چه موقعیه؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   فصل و ماه بهتر برای باردار شدن تعریف نشده است و این زمان بسته به شرایط خودتان است

 237. فاطمه گفت:

  سلام من الان دو سه ماه هست که پریودیم جلو میندازه مثلا سه ماه پیش۲۸ بود بعدش۲۶ بعدش ۱۹ میشه بگین علتش چیه؟؟؟ من میخوام باردار بشم کمکم کنین ..

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام،یک ازمایش هرمونی کامل انجام دهید که اگر تداخل در میزان هرمون ها باشد درمان شوید ولی میتوان بعلت تغییر رژیم غذایی،انجام ورزش های سنگین،و یا مشکلات تیروئیدی باشد

 238. فاطمه گفت:

  سلام من الان دو سه ماه هست که پریودیم جلو میندازه مثلا سه ماه پیش۲۸ بود بعدش۲۶ بعدش ۱۹ میشه بگین علتش چیه؟؟؟ من میخوام باردار بشم کمکم کنین .. من نی نی میخوام ???

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام،یک ازمایش هرمونی کامل انجام دهید که اگر تداخل در میزان هرمون ها باشد درمان شوید ولی میتوان بعلت تغییر رژیم غذایی،انجام ورزش های سنگین،و یا مشکلات تیروئیدی باشد

 239. سمیرا گفت:

  سلام خسته نباشید
  من این ماه اقدام به بارداری کردم درست یک هفته بعداز ان لکه بینی خفیف داشتم و نمیدونم چیه ممکنه از لانه گزینی باشه؟
  درضمن این هفته دندون درد داشتم و میخواستم عصب کشی دندون داشته باشم ممکنه حامله باشم و ضررداشته باشه؟
  ممنون میشم کمکم کنین

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام،صبر کنید تا زمان پریود بعدی شما برسد اگه پریود نشدید ارمایش بارداری دهید اگر باردار نبودید عصب کشی انجام دهید،زیرا که اگر باردار باشید بشدت در سه ماهه اول برای جنین مضر است

 240. شادی گفت:

  سلام،من سیکلم 28 روزه هست،ممکنه روز 10 تا 12 زمان تخمک گذاریم باشه؟چون من این علائم رو بیشتر تو اون روزا دارم و بعدش دیگه تکرار نمیشه

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   بله عزیزم،ممکن است،زیرا این زمانها قابل پیش بینی نیست و هر زمان میتواند اتفاق بیفتد

 241. زهرا گفت:

  سلام من یک پسردارم و قصد بارداری مجدد دارم و روز بیستم تا بیست و سوم ماه عادت ماهیانه می شم روز تخمک گذاریم کیه و برای دختردار شدن چند روز قبل از تخمک گذاری باید اقدام کرد

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   شما سیکل قاعدگی خود را نگفتید ولی بهترین زمان سه روز قبل از تخمک گذاری است و بهتر است خانم به ارگاسم نرسد و دخول کم عمق باشد،البته هیچکدام صد درصد نیست

 242. فاطمه گفت:

  سلام خسته نباشید من 18 سالمه 4 ماه میشه ازدواج کردم میخوام باردار بشم دکتر از قبل رفتم و گفته همه ی آزمایش هام نرماله و هیچ مشکلی ندارم ولی الان 2 ما هست که اقدام کردم ولی باردار نمیشم من پریودیم هر سه ما منظم هست مثلا ماه پیش 1 شدم این ماه هم 1 شدم دوره هم 5،6 روز طول میکشه ولی لکه بینی پیدا میکنم نمیدونم موقع تخمک گذاریم کی هست میشه کمکم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام ممنون
   عزیزم شما باید تا یکسال اقدام کنید و اگر باردار نشدید بعد دنبال علت و درمان بگردید، در ضمن اگر هر 30روز پریود میشوید تخمک گذاری شما بین روز 14-16هست ولی اگر پریود منظمی ندارید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید

 243. مينو گفت:

  با سلام من ٢٨سالمه قصد باردار شدن دارم ماه اول كيت تخمكذازي ٤روز قبل پريودي يك خط پررنگ و يك خط كمرنگ نشانداد ماه بعد يكروز درميان كيت تخمك گذاري فقط يك خط بود، اين يعني تخمك اصلا آزاد نشده؟ چكاري بايد انجام بدم ؟ البته خيلي هم استرس دارم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام،عزیزم این طبیعیه که شاید یک ماه تخمک گذاری نداشته باشید ولی استرس یک عامل کاملا ثابت شده است که مانع ازاد شدن تخمک میشود،پس ماه اینده باز اقدام کنید البته بدون استرس

 244. فهیم بانو گفت:

  سلام من سوال داشتم.
  من پریودم منظم بوده و بیست هشت روزه وگاهی سی روزه.
  ولی الان سه ماهه اقدام کردم برای بارداری بار اول پریودم شش روز عقب افتاد و دورم شد سی و پنج روزه.
  ماه دوم هم سه روز عقب افتاد شدسی و یک روزه الان ماه سوم اقدام هستم هنوز چهار روز مونده به زمان پریودیم .
  میخوام ببینم این بی نظمی که ایجاد شده برای چیه و طبیعیه یا نه چ کار باید بکنم؟دلم میخواد زودتر باردار بشم.
  و البته من سه ساله ازدواج کردم و با کاندم جلوگیری میکردم و الان بیست و سه سالمه.

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم شما حتما یک سونو لگن انجام دهید ولی باید تا یکسال اقدام کنید،شاید این اختلالات بعلت استرس نسبت به بارداری باشد

 245. مریم گفت:

  سلام خسته نباشید
  من یه دختر ۱۲ ساله دارم و میخوام که یه فرزند دیگه هم داشته باشم دو ماهه اقدام کردم متاسفانه باردار نشدم،۳۳سالمه.. سیکل قائدگی من معمولا بین ۲۶روز تا ۲۹ روز هستش ۱۴همین ماه پریود شدم،پریودی ماه های پیش هم۱۷فروردین،۲۰اسفند،۲۱بهمن.
  میخواستم بدونم برای باردار شدن چه روزهایی باید نزدیکی داشته باشم؟و اگر بخوام پسر باشه چکار کنم؟
  و یه مشکل دیگه اینکه خونریزی خیلی ضعیفی نسبت به پریودهای قبلم دارم،روز دوم پریودیمه ولی انگار که روز چهارمه.. من ۵روزه پاک میشم. مشکل جدی هستش؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم چون نظم خاصی در پریودتان نیست پس بهتره از کیت استفاده کنید و برای پسر شدن با احتمال بیشتر روز تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید که این روش کاملا احتمالی است!
   مشکلی وجود ندارد،شاید در ماههای قبل آنتی بیوتیک یا مکمل آهن مصرف کردید که شدت پریودتان کمتر شده است،اصلا نگران نباشید

 246. HafeZz گفت:

  سلام خسته نباشید
  من زمان قاعدگیم اصلا مشخص نیست
  مثلا زمان قاعدگی بعدیم اصلا مشخص نیست امکان دارد ماه بعد با تاخیر پریود شوم و امکان دارد پریود نشوم حتی شده که ۲_۳و حتی ۴ماه طول بکشد تا پریود شوم….
  پیش پروفیور زنان آقای کریم زاده در یزد هم دوبار مراجعه مردم که گفتن تو هیچ مشکلی نداری و طبیعی است خیلی از خانم هذ اینگونه هستن
  بهم قرص مدروکسی پروژسترون دادن
  که با خوردن اون ماه تا ماه پریود میشم اما بعد پایان دوره برمیگردم به حالت اولیم
  من ۵ماه است که ازدواج کردم و فقط ۲بار پریود شدم اون هم با خوردن قرص مدروکسی

  سوال من اینکه من از کجا باید بفهمم زمان تخمک گذاریم کی هست؟
  وآیا من میتوانم بعد از اولین قاعدگی باردار شوم؟
  و بعد از دوره قاعدگی زمان تخمک گذاریم به چه شکل است؟
  ترو خدا زود جواب منو بدین
  ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   چون نظم خاصی در سیکل شما وجود ندارد باید از کیت تخمک گذاری یا سونو سریال استفاده کنید و طبق ان اقدام به نزدیکی کنید تا سریعتر باردار شوید

 247. یگانه گفت:

  سلام. 29 سالمه و سه ساله ک ازدواج کردم. جلوگیری طبیعی یا با کاندوم داشتیم. قصد بارداری دارم برای اولین بار. پریودیهام خیلی دقیق نیست. قبل از عید معمولا 28 روزه بود. ولی این سه دوره اخر به اینصورت بوده: 1 اسفند (اسفند 29 روزه بود)، 1 فروردین، 31 فروردین. دوره هارو 30 روزه درنظر گرفتم و 14 اردیبهشت اقدام کردیم، یعنی روز 15 پریودی. نتونستم روز تخمک گذاری رو تشخیص بدم. علائمی نداشت متوجه بشم. چون میخواستم برا جنسیت پسر اقدام کنم، ممکنه روز تخمک گذاری بوده باشه. هنوزم نمیدونم تخمک گذاری چه روزی بوده.

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام،چون زمان دقیق تخمک گذاری را میخواهید میتوانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید و وقتی نتیجه مثبت شد اقدام کنید

 248. s گفت:

  سلام زمان پریودی من معمولا 3تا5روز زودتره ولی بیشتر مواقع همون5روزه
  ینی اگه این ماه روز 6پریودبشم ماه بعدی اول ماه میشم
  حالا چجوری میتونم زمان تخمک گذاری ومشخص کنم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   طبق گفته خودتان باید سیکل های 25روزه داشته باشید که اگر اینطور باشد سیکل شما بین روز 13_15 است ولی از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 249. مهناز گفت:

  سلام من 28تا30روز پریودیم طول میکشه الان یک ساله برای بارداری اقدام کردم باردارنشدم ولی هر ماه روز13- 14- 15 تا 16 پریودیم اقدام برای تعیین جنسیت پسر کردم نشدم چکار کنم باردار بشم تحت نظر دکتر هستم خودم وشوهرم هر دوسالمیم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم اگر یکسال اقدام کردید و باردار نشدید باید پزشکتان درمان های کمکی را برایتان شروع کند،نزد متخصص بروید تا با شروع دارو به باردایتان کمک کند

 250. sima گفت:

  سلام من ١١/٢پريود شدم و ١٧/٢هم اتمام پريوديم بود دوره پريوديمم هم منظمه مي خواستم ١٤روز قبل از پريوديم هم رابطه داشتم و مني وارد بدنم شد مي خواستم بدونم امكان بارداري هست ممنون ميشم جواب بديد هرچه سريع تر

 251. هانا گفت:

  سلام خسته نباشیدمن ۸ماه قبل کورتاژکردم الان ۲ماه تصمیم به بارداری گرفتم ولی باردارنشدم ماه قبل۷اولین روزقاعدگی م بوداین ماه ۳۱بودمیشه بگیدوقت تخمک گذاریم کیه؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم تاریخ چندین سیکل متوالی خود را بگویید،با این تفاسیر مشخص نمیشود،در ضمن میتوانید از کیت تخمک گذاری کمک بگیرید

 252. فاطی گفت:

  سݪام من چهار ماه پیش اقدام به درمان کیست ریز وتنبلی تخمدان کردم والان قصد بارداری دارم و روز 14بعداز پریودم دوبار اقدام برای بارداری کردم ولی دوروز بعد دچار درد در زیر شکم شدم ایا علت ان نزدیک بودن زمان تخمک گذاری هست ممنون میشم زود جواب بدین سنمم. 19 سالمه ویک سال قبل سقط جنین دوماهه داشتم بعلت نداستن ضربان قلب جنین

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام،این درد متونه بعلت تخمک گذاری یا عفونت باشد،در ضمن تمام افراد روز 14تخمک گذاری ندارند ،بستگی به سیکلتان دارد،تقریبا در وسط سیکل تخمک گذاری اتفاق میفتد(نه همیشه)

 253. مینا گفت:

  سلام.من 34سالمه و یک بارداری پوچ داشتم. پنج ماهه در حال اقدامم برای بارداری. دوماهه دکتر بهم لتروزول داده که البته نمیدونم چرا گفته از روز پنجم بخورم روزی دوتا. این ماه پریودم خیلی متفاوت بود با خونریزی زیاد و لخته زیاد. و تا روز دهم لکه داشتم. از روز یازدهم کیت تخمک گذاری استفاده کردم روز اول هردو خط همرنگ شد و درد هم زیاد داشتم.و روز دوازدهم خیلی کمرنگ بود و درد نداشتم.خواستم بدونم با توجه به مصرف لتروزول ایا امکان داره که روز یازدهم تخمک گذاری انجام شده باشه؟؟و اینکه معمولا بعد از دوره مصرف لتروزول چقد بعدش تخمک گذاری انجام میشه؟ راستی چرا همه از روز سوم لتروزولو شروع میکنن و دکتر من گفته از پنجم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   روزی که جواب تست مثبت شده تخمک گذاری داشتید و قرص لتروزول دقیقا برای تحریک تخمدان و تخمک گذاری مورد استفاده است ،در مورد زمان مصرف قرص هم هر دو روش صحیح است که بعضی از پزشکان از روز سوم و بعضی روز پنجم تجویز میکنند و تقریبا وسط سیکل تخمک گذاری انجام میشه

 254. نازگل گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  ببخشید من پریودیهام چندماهه مداومه(شایدم حدود یکسال) ک دقیقا دهمه هر ماه اتفاق میفته ..7 روز خونریزی دارم..بعضی وقتا از روزه دهم ک دقیقا شروع دورمه لکه دارم تا سه روز بعد خونریزی شروع میشه..(البته خیلی کم پیش میادلکه بینی قبل ازپریودی)
  یک ماه هم ب مرتب نزدیکی داشتیم ولی باردار نشدم..الانم نزدیکی داریم ولی مرتب نیست خیلی..ب نظرتون چ کار کنم زودتر باردار بشم و روز تخمک گذاریم کی هست؟؟ب دلیل کاره همسرم مرتب هم نمیتونیم نزدیکی داشته باشیم..ب نظرتون چکار بایدبکنم تا زودتر باردار بشم؟؟ممنون ازلطفتون

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   روز تخمک گذاری شما تقریبا 15-18است! اگر مرتب نمیتونید نزدیکی داشته باشید سعی کنید حداقل روز های تخمک گذاری یکی دو بار نزدیکی داشته باشید تا کمک کننده باشد

 255. مهلا گفت:

  سلام من ۹ ماه از شوهرم دور بودم ۱ پسر دارم ۶ سال داره وقتی اومدم پیش شوهرم ۳ روز بعد پریود شدم بعد از پریودم جلوگیری نکردیم اصلا تقریبا ۱ روز در میان نزدیکی داشتیم احتمال داره حامله باشم و احتمال داره دختر باشه ؟

 256. bahareh bagheri گفت:

  سلام خسته نباشید من ۲۶سالمه ۴سال میشه ازدواج کردم میخوام باردار بشم. دکتر از قبل رفتم و گفته همه ی آزمایش هام خوبه سونو هم رفتم همه چی خوب بود و هیچ مشکلی ندارم ولی الان ۱ماه هست که اقدام کردم ولی باردار نمیشم پریودیمم منظم تقریبا امروز باز پریود شدم می خوام بدونم بعد پریودیم که ۷روزس چه روزی اقدام کنم که زودتر بارداربشم ممنون میشم کمکم کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   ممنون، عزیزم شما باید مدت سیکل(یعنی از روز اول پریودتان تا روز اول پریود بعدی) را برای تخمک گذاری بیان کنید نه مدت خونریزی قاعدگی!
   و اینکه با یک ماه اقدام اصلا نمیتوان تصمیم گرفت،باید به مدت یکسال نزدیکی داشته باشید

 257. مهسا گفت:

  با سلام, دو‌ماهه اقدام به بارداری کردم ولی نتیجه ای نداشته. پریودم نامنظمه، دوماه پیش پریود نشدم ولی ماه بعدش دوباره پریود شدم!! دلیلش چیه؟ آیا موردی داره؟؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم شما باید سونو لگن انجام دهید، احتمالا کیست دارید و آزمایش هورمونی انجام دهید، شاید تعادل هورمون ها بهم ریخته باشد.

 258. maedeh گفت:

  سلام من متاسفانه پریودم نامنظمه.و تصمیم به بارداری گرفتم روز تخمک گذاریمو نمیدونم . به احتمال زیاد دوره هام ۳۳ روزه هست.آیا زمان تخمک گذاری از روزی که پاک میشوم حساب میشه یا روز اول خونریزیم؟به طورمثال ۱۷تا ۲۰ روز تخمک گذاریه از روز اول خونریزیم حساب میشه؟یانه از روزی که پاک شدم؟
  واگر دوره هام ۳۳ روزه باشه کی روز تخمک گذاریمه؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   روز تخمک گذاری از روز اول سیکل قاعدگی یعنی روز اول شروع خونریزی حساب میشود، بطور مثال شما روز 16-18روز تخمک گذاریتان است که روز اول ان، روز شروع خونریزی است! البته چون شما طول مدت دقیق سیکل خود را نمیدانید از کیت تخمک گذاری استفاده کنید.

 259. سولماز گفت:

  سلام خسته نباشید
  همیشه پریودم یا6یا7روز عقب میوفته ماه قبل14شده بودم ولی این ماه هنوز مشخص نیست
  دقیقا برای دختر دار شدن چند روز بعد از پریود باید نزدیکی کرد؟!
  یه سری ها میگن نزدیک پریود شانس دختر دارشدن زیاد هستش
  ممنون میشم راهنمایی کنید که دقیقا قبل پریود یا بعد پریود شانس دختر دارشدن کدوم زیادترهستش..یک دنیا ممنووون

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم تمام این توصیه ها احتمالی است و صد در صد نیست، ولی بهتره چند روز قبل از تخمک گذاری نزدیکی داشته باشید(یعنی دو الی سه روز قبل از تخمک گذاری)

 260. samira گفت:

  من خواستم تاريخ تخمك گذاريمو بدونم براي بارداري پسر ولي ماه فبل هر ورز از ميت استفاده كردم هيچ روزي مثبت نشد پريودام از بعد عيد نامنظم شده ، فروردين ٨ ، ارز ارديبهشت ماه ٢٠، واين ماه ١٤ خرداد ، نميدونم بايد چي كار كنم دكتر هم رفتم ازمايش و همه چي دادم مشكلي هم نبود ، جنسيت برام مهمه هنوز اقدام نكردم چون روز تخمك گذاريم نميدونم كي هست ، ماه پيش سونو همً كردم فوليك ٢٢ داشتم ولي كيت گذاشتم منفي بود باز ، ميشه راهنماييم كنيد

 261. mahrazzz گفت:

  ببخشید من چند ماهی هست که عقد کردم .روزای اول ماه پریود میشم گاهی ۲-۳-۴ ماه .. برای جلوگیری از بارداری میخواستم بپرسم دقیقن چه روزای تخمک گذاری من میشه و باید چند روز از قبل و بعدش مراقبت کرد ؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم چون شما شرایط باردار شدن ندارید، به هیچ عنوان نباید از روش تقویمی جلوگیری کنید چون زمان تخمک گذاری مشخص نیست و هر لحظه امکان بارداری وجود دارد، باید از یک روش مناسب مثل قرص یا کاندوم استفاده کنید.

 262. عاطي گفت:

  سلام .من پلي كيستيك دارم دوسالي بود ك منظم شدم ولي بخاطر كيست سينه دانازول مصرف كردم ك متاسفانه عوارض نشون دار و خونريزي كردم ك بعد از اون دوباره نامنظم شدم ولي دوماهي هست ك دوباره پري هام منظم شده.برابارداري دكتو قرص متفورمين بهم داده.تا الان سه عدد از قرص رو مصرف كردم .و امروز روز يازدهم پريوديمه من در روز نهم پريودي اقدام كردم.آيا امكان هست باهمون يك بار جواب گرفته باشم؟و اينكه با مصرف چند عدد متفورمين امكان بارداري بيشتر ميشه؟دوره من ٢٨روزه است.زمان تخمك گذاري من ميشه ١٠تا١٥روز؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم چون دوره شما 28روزه است احتمالا روز 14-16 تخمک گذاری دارید ولی صد در صد نیست، البته روز نهم به تنهایی کمک کننده نیست، یک شب در میان به مدت بیشتری نزدیکی داشته باشید تا نتیجه بگیرید!
   تعداد قرص با نزدیکی رابطه ای ندارد و این قرص کمکی است!

 263. مه راز گفت:

  سلام من چند ماهی هست که عقد کردم .اوایل ماه تقریبن یعنی ۲-۳-۴پریود میشم.سیکلم ۲۸روزس میخواستم ببینم تخمک گذاری من کی میشه ؟از چند روز قبل و بعدش باید مراقبت کرد .لطفن پاسخگو باشید

  • مشاور کودک و خانواده گفت:

   مراقبت از روش تعیین تخمک گذاری کار درستی نیست چون هر زمان امکان تخمک گذاری وجود دارد و باید از یک روش مطمئن استفاده کنید ولی بهتر است در روزهای 14-16 سیکل اصلا نزدیکی نداشته باشید

 264. فری گفت:

  سلام من۱۸سالمه حدود۲ساله ازدواج کردم اما یکساله که هیچ جلوگیری ندارم وباردارنمیشم به نطرشما مشکلی داریم؟

 265. sahar گفت:

  سلام خسته نباشید
  من در ماه گذشته رابطه مشکوک داشتم و قرص لونژیل مصرف کنم و متاسفانه این ماهم خطا پیش اومد و مجدد مجبور به استفاده قرص لونژیل شدم ۲۰ خرداد پریود شدم و رابطه در ۲خرداد داشتم میخواستگ ببینم قرص چون ۲ماه پشت هم استفاده کردم جواب میده یا نه.ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   قرص لونژیل نهایتاً تا 5روز بعد از رابطه جنسی مشکوک اثر بخشی داره، ولی هرچه دیرتر استفاده شود اثر آن کم میشود، اگر این ماه پریود نشدید تست بارداری انجام دهید.

 266. ندا گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من الان ۸ماهه اقدام کردم ۲دوره قرص کلومیفن و۲ دوره قرص لتروزول مصرف کردم آزمایش وعکس رنگی از رحم هم انداختم همسرم هم آزمایش اسپرم انجام داده خدا رو شکر مشکلی هم نداشتیم.ماه قبل که عکس رنگی رو انداختم خیلی امید داشتم که باردار بشم ولی نشد.البته فقط در روز ۱۳ و ۱۴ سیکل نزدیکی داشتم چون از کیت تخمگذاری استفاد کردم ونشون داد که ۱۴ روز تخمک گذاری بود.ولی بازم نشد.میشه کمکم کنید؟خیلی باردار شدنم مهمه یعنی یه جورایی زندگیم در گرو همین باردار شدنمه.

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم شما هنوز فرصت دارید، باید طول مدت نزدیکی را بیشتر کنید ولی یک شب در میان! به هیچ وجه استرس نداشته باشید که باعث ناباروری میشه.

 267. طناز گفت:

  سلام من ۱ ماهه زایمام کردم سزارین بعد دوهفته بعد دوباره رابطه داشتم میخواستم ببینم امکان بارداری هست

 268. Love rainy گفت:

  با سلام من سوالی داشتم از خدمت تون
  بعد از ایجاد حالت ارگاسم در زن تا چند دقیقه قبل و بعد ان رحم هنوز حالت قلیایی خودش را دارد ؟؟ میخوام جهت بارداری اقدام کنم و دختر دوست دارم 27 سال سن دارم و اولین بارداریمه و بعد 4 سال جلوگیری طبیعی
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم اصولا برای دختر دار شدن بهتره واژن اسیدی باشه نه قلیایی که خانم نباید به ارگاسم برسد، البته اصلا صد در صد نیست.

 269. رمينا گفت:

  سلام
  من ٣٢سالمه.١٥ماهه ازدواج كردم.٦ماه اول پريودم منظم بود ٦ماه دوم هم تايمش بهم ريخته و هم از ٥روز به ٣روز كم شده، در٦ماه دوم اقدام ب بارداري كردم نشد،الان ٣ماهه ك ال دي ميخورم، اين ماه روز از روز ١١ كيت تخمكگذاري خط دوم رو كمرنگ نشون داد تا به امروزك ١٣ پري هست اما امروز ك سونوگرافي كردم هيچ تخمكي ديده نشد، يكبار پاييز سال پيش روز دهم سونو كردم فوليكول ٢١ميليمتري داشتم، الان مشكل چيه؟ تايم تخمكگذاري من كي هست؟ چرا باردار نميشم لطفا راهنمايي كنيد

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم با مصرف همزمان قرص Ld که تخمک گذاری اتفاق نمیفته و کلا مکانیسم قرص، جلوگیری از تخمک گذاریه! باید قرص را قطع کنید و بعد اقدام کنید

 270. روزتخمک گذاری باقرص مدروفم گفت:

  سلام من تنبلی تخمدان دارم ومیخام بچه داربشم قرص استرومارین ومدروفم مصرف میکنم میخاستم بدونم دقیقاروزتخمک گذاریم بااین قرص هاکی میشه ۲۰روزاسترومارین مصرف میکنم ازروز۲۰تاپنج روزمدروفم باهم مصرف میکنم بعدش تا۵روزفقط مدروفم بعدش بدون فاصله دوباره استرومارین که بامصرفشون ازروز۳مصرف تا۸پریودم .تخمک گذاری باخوردن مدروفم واسترومارین باهم شروع میشه یاوقتی ۵روزبعدش فقط مدروفم میخورم؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   شما باید بین روزهای 15_17 یعنی یک هفته بعد از پریود نزدیکی داشته باشید، این قرص دقیقا مشابه به هورمون های بدن است پس وسط سیکل تخمک گذاری اتفاق میفتد

 271. ُُSSP گفت:

  من همیشه پریودام یا منظم بود یا چند روز با تاخیر پریود میشدم. این دفعه دو روز قبل موعدم بدون اینکه کمر درد و حالتهای همیشگی رو داشته باشم لکه ها شروع شد. گفتم حتما پریوده ، دو روز فقط لک بود، روز سوم و چهارم لک هم ندیدم، تا اینکه دیروز یخورده باز لک دیدم! اقدام جدی هم نداشتم ینی اصلا قصدش نداشتیم! روز سوم بی بی چک زدم منفی بود. تقریبا مطمئنم باردار نیستم ولی نگرانم چرا پریودم این طوری شد؟ علت قطع شدن پریودم چی میتونه باشه؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   حدود یک هفته دیگر بعد از تست اول باز آزمایش بارداری دهید، ولی اگر در طول ماه آنتی بیوتیک زیاد مصرف کردید و یا تغییر در رژیم غذایی یا ورزش سنگین داشتید میتواند علت این مشکل باشد.

 272. ساناز گفت:

  سلام٠من ده سال ازدواج كردم سي سالمه.جلوگيري طبيعي دارم تا الان اقدام به بارداري نكردم.زمان پريوديم تقريبا منظمه اون ماهه١/٤/٩٧پريود شدم چه زماني اقدام كنم احتمال بارداري هست

 273. Saeide گفت:

  سلام
  ماه پیش سونو قبل بارداری و ازمایش خون انجام دادم مشکلی نداشتم جز کیست پارا اوارین ۲۰×۳۲میلیمتری دکترم برام قرص دزوسپیتیو تجویز کرد گفتن فقط یک ماه از پنج پریود مصرف کنم.ماه پیش نزدیکی داشتیم ولی باردار نشدم زمان دقیق تخمک گزاریم رو هم نمیدونم تقریبا سیکلم ۳۵ روزه هستش ممنون میشم راهنمایی کنید

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم چون شما در حال مصرف قرص هورمونی بودید، تخمک گذاری نداشتید و به همین علت باردار نشدید، و طبق سیکل 35 روزه تخمک گذاری شما بین روزهای 16-18 است.

 274. آتیسا گفت:

  س وقت بخیر من 28سالمه پنج ماه اقدام ب بارداری کردم امانشد هرماه روز 12پریود میشدم ک این ماه بعد از پنج روز لکه بینی 17پریودشدم میشه روز دقیق تخمک گذاری بهم بگین

 275. مینا گفت:

  سلام .من آخرین بار خرداد. ماه پریود شدم .یه سال هم هست قرص ضد بارداری میخوردم به خاطر کیست ریزی که در تخمدان داشتم .الان از خرداد اصلا هیچ قرصی نمیخورم چون هم سردر مزاج شده بودم هم اضافه وزن پیدا کرده بودم.باز رفتم دکتر سونوگرافی گفت فقط کیست های ریزی در تخمدان داری که با ورزش کردن از بین میرن بعد دوتا آمپول داد گفت بزنی پریود میشی .پریود شدم فقط یک روز .اونم ۹مرداد.الان اقدام به بارداری کردم ایاما باردار میشم یا نه .روز تخمک گذاریم هم نمیدونم کیه .

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   بله عزیزم باردار میشید ولی چون قرص مصرف میکردید، ممکنه یه چند ماه زمان ببره! از زمانی که پاک شدید یک شب در میان نزدیکی داشته باشید و بهتره از کیت تخمک گذاری مصرف کنید!

 276. معصومه شهبازی گفت:

  سلام ببخشید من حدود یه هشت ماه پیش دل درد شدید داشتم ک باعث شد برم بیمارستان و بستری شم بعد ک سونو گرفتن گفتم ک مشکل کیست های ریز کنار تخمدان دارم الان حدود سه ماه هست ک ازدواج کردم کردم و قصد بارداری دارم پریدی هام سه روز اختلاف دارن و موقع رابطه یه طرف واژنم مثل یه گو لو له باد میکنه ولی بدون درد و من همیشه حس میکنم سمت چپ شکمم باد داره و درد های موقع ادرار و مدفوع دارم و اکثرا شکمم درد میکنه بعد ک سونو جدید گرفتم گفتم ک اصلا تخمک آزاد نمیکنم باید چ کنم خیلی نگرانم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   سلام، عزیزم بنظر من مشکل شما جدیه و باید حتما سونو و ازمایش هاتون رو به پزشک متخصص نشان دهید و درمان را برایتان شروع کند!

 277. سارا گفت:

  سلام خسته نباشید واقعا سایت فوق العاده ایی دارید من هم کانال تلگرامتون رو دنبال میکنم و هم سایت را
  من از راه پزشکی برای بارداری دارم اقدام میکنم چون ۴ساله اقدام کردیم اما بچه دار تشدم. دوره ی اول هست که قرص کلومفین مصرف کردم پنج تا . گفت باید بیایی سونو یکبار روز ١٢ ام قاعدگیم رفتم سونو واژینال که گفت فولیکول ات ١.١ هست دوباره باید بیایی برای آزمایش که روز ١٧ام رفتم گفت فولیکول ات شده ١.۴ که باز قراره ۴ روز بعد برم برای سونو
  فقط چون من ایران زندگی نمیکنم زبانم زیاد خوب نیست نفهمیدم این الان شده ١.۴ خوبه یا بده آیا برای باردار شدن من امیدی هست یا نه و اینکه باید حد نرمال چند باشه که تا بارداری رخ بده ؟ ممنون میشم اگه کمکم کنید .

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   فولیکول نرمال و بالغ که آماده لقاح و تخمک گذاری است حدود 18 تا 30 میلی متر است و فولیکول شما هنوز بالغ نشده و باید داروهایی که برایتان تجویز شده مصرف کنید تا فولیکول بالغ شود!

 278. مری گفت:

  سلام من میخوام بچه دار بشم.پریودام همیشه دو سه روز عقب میفته.ماهه پیش یازدهم شدم.بعدش ماهه پیش اقدام کردم یه شب درمیون از 23تا27 که فک میکنم روزای تخمک گذاریم باشه اما این ماه چهاردهم پریود شدم.میخوام زمان دقیق تخمک گذاریم توی این ماه رو بدونم.توروخدا کمکم کنید.

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم باید وسط سیکل خود نزدیکی داشته باشید!
   سیکل از روز اول پریود این ماه تا روز اول پربود ماه بعد است! (وسط این تاریخ رو پیدا کنید)
   بنظرم شما زمان تخمک گذاری را اشتباه محاسبه کردید!

 279. m گفت:

  سلام من27 سالمه.وزنم 76هست قد 165. 6 ماهه ازدواج کردم سه ماه اول قرص LDمیخوردم بعد قطع کردم ماه اول فقط دوبار اقدام کردم برای بارداری نشد ماه دوم 3بار (روزهای تخمک گذاری)که نشد و ماه سوم از دو روز بعد از پاک شدنم6 بار اقدام کردم و بازم نشد هر سه هفته یه بار در هفته چهارم مریض میشم ولی دقیق نمیدونم چه روزی ممکنه بشه امروز 20 آبان اولین روز پریودم هست چه موقع و چند بار اقدام کنم برای بارداری؟

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم شما وقتی قرص LD مصرف کردید که نباید انتظار بارداری داشته باشید چون تخمک گذاری اتفاق نمیفته، پس قرص را که قطع کردید نزدیکی داشته باشید! برای تعیین روز تخمک گذاری باید سیکل خود را بیان کنید و وسط سیکل نزدیکی داشته باشید!

 280. Zahra گفت:

  سلام میشه روز تخمک گزاری بگید؟من ۱۲ .۱۳پریود میشم۲۰ تا۲۲ تموم میشه.
  ۲هفته قبل از پریودم نزدیکی داشتم اما باردار نشدم من مشکل دارم.ازمایشاتمم همه خوبه.

 281. سارا گفت:

  سلام من در مورد فولیکول و اندازه آن قبلاً از شما درخواست راهنمایی داشتم ممنون میشم اگه پاسخ بدین خیلی برام مهمه هرروز میام سایت رو چک میکنم که شاید جواب داده باشید 🙏

 282. spring گفت:

  با سلام.من 28 سالمه.دوساله ازدواج کردم.در اولین اقدام بارداری باردار شدم و هفته ششم خودبخود سقط شد.چند ماه از سقطم میگذره و دوماهه اقدام مجدد داشتم بین روزهای 12تا16پریودم.اما باردار نشدم.سیکل پریودم هم 29روزه است.بنظرتون تاریخ تخمک گذاری من چ روزیه؟واینکه چرا باردار نمیشم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   روز تخمک گذاری شما درسته ولی مسلمأ بعد از سقط چند ماهی طول میکشه تا رحم آماده بارداری بشه، پس مجددا سعی کنید و استرس را از خودتون دور کنید!

 283. فاطمه حفاری گفت:

  سلام، ببخشید میخواستم بدونم که روز اول پریود از زمان شروع پریود به مدت ۲۴ ساعت میشه روز اول، یا اینکه اگر وسط روز هم پریود شدیم روز اول همان روز و فردایش روز دوم است؟ یعنی برحسب ساعت محاسبه کنم یا خیر؟

 284. باران گفت:

  سلام ببخشیدمن نردیک به پنج ساله اردواج کردم فقط طبیعی جلوگیری کردم الان شش ماهه اقدام به بارداری کردم رفتم پیش دکتر گفت مشکلی نداری عادت ماهانه ام هم مرتبه هرماه خیلی دوس دارم بچه دارشم همش استرس دارم میگم این ماه حتما میشم ولی هیچ جوابی نمیگیرم سنم ۲۳ سال است ممنون میشم واسه کمکتون

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم تا یکسال باید به طور مرتب نزدیکی داشته باشید و استرس را از خود دور کنید، چون باعث ناباروری و عدم تخمک گزاری میشه!

 285. Aysooo گفت:

  سلام من ۵ ماهه ازدواج کردم قبل ازدواج دوره ی پریودم۲۸ روزه بود ولی بعد ازدواج هر ۱۲ روز پریود میشدم رفتم دکتر بهم قرص داد الان دوره پریودم شده ۱۷ روز از این تستای تخمک گداری هم استفاده کردم ولی هربار منفی بود میشه بگین من کی تخنک گداری میکنم روز دقیقشو نمیدونم

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   عزیزم اگه شما از قرص های هورمونی استفاده میکنید برای منظم شدن پریودتان، پس نداشتن تخمک گذاری به این علت بوده، قرص را قطع کنید و دوباره تست انجام دهید

 286. افسون گفت:

  سلام.من دوازده سال از زایمان اولم میگذره تنبلی تخمدان دارم قاعدگی نامنظم ی دوره درمانم داشتم الان قصد باردارشدن دارم.قاعدگیم اکثرا ده روزس همیشه هم از 4تاحتی ی ماهم شده ک عقب انداختم.الان زمان تخمک گذتری من چ روزی میشه .ممنون

  • مشاور مامایی نی نی کده گفت:

   از کیت تخمک گذاری یا سونو سریال استفاده کنید تا مشخص شود

 287. Khadijeh گفت:

  سلام
  من پریودیم نامنظمه یه ماه۱۹شدم ماه بعدش۱۸وماه بعدش۲۲
  میخواستم بدونم دوره تخمک گذاریم چه زمانیه میخوام برای پسر دار شدن اقدام کنم ممنون میشم جوابمو بدید

نظر شما چیه؟

شبکه های اجتماعی ما

طراحی اتاق کودک طراحی اتاق کودک

چگونه اتاقی هماهنگ با سن کودک خود طراحی کنیم

هنر کودکانههنرهای کودکانه

انواع هنرهای مختلف برای پرورش خلاقیت کودکان

زبان انگلیسی و فرانسه کودکان زبان انگلیسی و فرانسه کودکان

کودکان می توانند از دو سالگی دو زبان را یاد بگیرند

 جشن تولدهای کودکانه جشن تولدهای کودکانه

یک جشن تولد متفاوت از آنچه تا کنون برای کودک خود گرفته اید